Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ile ofiar konfliktu na Ukrainie?

Strategia i polityka, 08 lutego 2015

Władze ukraińskie oceniają, że w wyniku konfliktu w Donbasie zginęło 7000 cywilów i wojskowych. Niemiecki wywiad twierdzi, że ofiar może być nawet 50 tysięcy.

Jedna z ofiar ostrzału Doniecka przez siły rządowe i formacje związane z nimi. Tylko w pierwszych 4 dniach lutego zginęło w tym mieście 8 mieszkańców, a 33 zostało rannych / Zdjęcie: timer.ua

Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung opublikowała informację o ocenie liczby ofiar dokonanej przez niemieckie służby specjalne. Szacują one, że w czasie walk w Donbasie zginęło nawet 50 tysięcy osób. To o wiele więcej niż podają władze Ukrainy i ONZ. Oficjalne dane niemieckie służby wywiadowcze oceniają za zdecydowanie zaniżone, nawet o rząd wielkości.

Dane o liczbie ofiar walk na wschodzie Ukrainy publikuje co jakiś czas ONZ. Według ostatniego raportu, z 3 lutego, w wyniku walk miało zginąć 5358 osób. ONZ szacuje, że od początku konfliktu rannych zostało 12235 ludzi (Straty w Donbasie według ONZ, 2014-09-21).

Wczoraj, występując na konferencji na temat bezpieczeństwa międzynarodowego w Monachium, prezydent Petro Poroszenko poinformował, że w efekcie konfliktu zbrojnego na wschodzie Ukrainy zginęło ponad 7000 osób. Wśród nich jest 1432 żołnierzy i ponad 5600 cywilów. Poroszenko oświadczył jednocześnie, że jest gotowy w każdej chwili ogłosić rzeczywiste zawieszenie broni, bez jakichkolwiek warunków wstępnych, by zatrzymać wzrost liczby ofiar, szczególnie wśród ludności cywilnej.

Według analityków, liczbę ofiar toczonych od wielu miesięcy walk będzie można ocenić dopiero po ich zakończeniu. Niestety, do tego nie wystarczy wola Petra Poroszenki, ani rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. Walki toczą bowiem nie tylko formacje państwowe, ale przede wszystkim jednostki ochotnicze, niekontrolowane formalnie (Zagraniczni ochotnicy na Ukrainie, 2014-12-06). Problem dotyczy głównie formacji wywodzących się z Prawego Sektora i innych ukraińskich ugrupowań nacjonalistycznych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.