Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

800 tysięcy uchodźców, 2,5 tysiąca zabitych

Strategia i polityka, 30 sierpnia 2014

Oficjalny bilans konfliktu na wschodzie Ukrainy to ponad 800 tys. uchodźców i 2,5 tys. zabitych. Ofiar walk jest zapewne więcej.

Tzw. operacja antyterrorystyczna trwa w obwodach ługańskim i donieckim od kwietnia. Według danych opublikowanych przez ONZ 27 sierpnia, zginęło w niej 2593 osób

Służba imigracyjna FR podała, że na terytorium Rosji znalazło się już około 820 tysięcy uciekinierów z Ukrainy. Ponad 130 tysięcy z nich chce uzyskać statusu uchodźcy lub zgodę na tymczasowy pobyt w Rosji. Wśród nich 78 tysięcy oficjalnie zwróciło się o uzyskanie statusu uchodźcy, 33 tysiące chce uzyskać obywatelstwo FR, ponad 22 tysiące chce zgody na tymczasowy pobyt, a 12 tysięcy zamierza wziąć udział w programie łączenia rodzin.

Tzw. operacja antyterrorystyczna trwa w obwodach ługańskim i donieckim od kwietnia. Według danych opublikowanych przez ONZ 27 sierpnia, zginęło w niej 2593 ludzi. Jest to jednak zapewne ocena zaniżona ze względu na trudności z dotarciem do obszarów objętych walkami i zniszczeniami wojennymi (Straty walczących w Donbasie, 2014-08-11).

ONZ znacznie niżej niż FR ocenia liczbę uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli się na terenie Rosji. Według tej organizacji 19 sierpnia było ich 207 tysięcy. Trudna do oceny jest wielkość migracji wewnętrznych. Szacuje się, że co najmniej 50 tysięcy mieszkańców ogarniętych konfliktem zbrojnym wschodnich obwodów uciekło na zachód Ukrainy.

5 sierpnia władze FR podały, że na potrzeby uchodźców z Ukrainy wydały do tego czasu 365 mln rubli (31,7 mln zł). Przeznaczono je głównie na organizację obozów tymczasowych i artykuły pierwszej potrzeby.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.