Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Start nowych Eurowings

Lotnictwo cywilne, 06 marca 2015

Rejsy dalekodystansowe nowych niskokosztowych linii Eurowings rozpoczną się 25 października.

Pierwsze rejsy dalekodystansowe nowych Eurowings zostaną wykonane pod koniec października

Podczas targów ITB w Berlinie rozpoczęto sprzedaż biletów na połączenia europejskie i międzykontynentalne Eurowings, które realizowane będą począwszy od 25 października (Nowe Eurowings już zatwierdzone , 2014-12-08). Hubem przewoźnika będzie port lotniczy Kolonia/Bonn.

Pierwsze połączenia dalekodystansowe w sezonie zimowym 2015/2016 wykonywane będą na Karaiby (do Varadero, Bridgetown i Punta Cana), do Dubaju oraz do Bangkoku i Phuket w Tajlandii. Początkowo flota dalekodystansowa będzie się składać z dwóch Airbusów A330-200, a docelowo będzie powiększona do 7 samolotów tego typu.

Połączenia obsługiwać będzie w imieniu nowych Eurowings spółka SunExpress Deutschland, joint venture Lufthansy i Turkish Airlines, z własną załogą i personelem pokładowym. Trasy europejskie będą obsługiwały dwa Airbusy 320. Na pierwszą bazę Eurowings usytuowaną poza Niemcami został wybrany Wiedeń.

Strategią naszych nowych Eurowings jest umocnienie pozycji w ruchu połączeń bezpośrednich – powiedział Karl Ulrich Garnadt, dyrektor generalny Lufthansy. Nowe Eurowings będą konkurować na trasach międzynarodowych z nową marką, przystępnymi cenami biletów i atrakcyjną siatką połączeń. Nasi klienci słusznie oczekują od nas najwyższego standardu jakości. Dzięki Germanwings pokazaliśmy, że możemy z sukcesem łączyć niskiej ceny z dobrą jakością. Będziemy kontynuować ten model rozszerzając jednocześnie siatkę połączeń nowych Eurowings – dodał Garnadt.

Pasażerowie, którzy zakupią bilety w taryfie Best będą mieli do dyspozycje szersze fotele, w przedniej części kabiny / Zdjęcia: Eurowings

Taryfy Best, Smart i Basic umożliwiają wybór poziomu usług i opcji bagażowych. Best obejmuje więcej przestrzeni na nogi i szersze fotele, zabudowane w trzech pierwszych rzędach. Odstęp pomiędzy fotelami wynosi 115 cm. Mają one także oparcie odchylane o 20 cm (do 130°) i indywidualne podłokietniki. Pasażerowie, którzy wybrali taryfę Best mogą zabrać ze sobą dwa bagaże o masie 23 kg każdy, skorzystać z menu pokładowego à la carte, pierwszeństwa odprawy, wstępu do saloników oraz możliwość zbierania mil. Smart to jeden bagaż do 23 kg, dwa posiłki i napój na pokładzie oraz możliwość zbierania mil.

System rozrywki pokładowej jest dostępny na trasach międzynarodowych we wszystkich taryfach. Można z niego korzystać nie tylko przy użyciu monitorów zabudowanych w oparciach foteli, ale również indywidualnych urządzeniach mobilnych pasażerów – WiFi jest dostępne na pokładach całej floty dalekiego zasięgu.

Na wszystkich trasach wewnątrz Niemiec oraz połączeniach europejskich, flota Eurowings będzie stopniowo wymieniana na samoloty w nowych barwach. 23 Bombardiery CRJ 900, które obecnie są w użyciu, zostaną również zastąpione Airbusami 320. Pierwszy z nich wykonał inauguracyjny lot 1 lutego z Hamburga do Pragi. Kolejne samoloty w nowych barwach rozpoczną operacje w najbliższych tygodniach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.