Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koszt nalotów na pozycje PI

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 07 października 2014

Dotychczasowe naloty na pozycje Państwa Islamskiego kosztowały USA 1,1 mld USD.

Dotychczasowe ataki US Navy na islamistów w Iraku i Syrii kosztowały amerykańskiego podatnika 62 mln USD (206 mln zł). Pozostałe środki pochłonęło zaangażowanie US Air Force, loty zwiadowcze, a także utrzymanie około 1300-osobowego kontyngentu wojskowego w Iraku i na terenie Autonomii Kurdyjskiej / Zdjęcie: US Navy

Trwające od lata naloty na pozycje PI w Iraku i Syrii, kosztowały dotąd Waszyngton 1,1 mld USD (3,4 mld zł). Średni dzienny koszt operacji wojskowych prowadzonych nad Irakiem i Syrią od czerwca obliczany jest na  7-10 mln USD (23-33 mln zł) (7,5 mln USD dziennie na operację w Iraku, 2014-08-31). Uderzenia prowadzone są m.in. z pokładu amerykańskiego atomowego lotniskowca typu Nimitz, USS George H.W. Bush (CVN 77), baz wojskowych w regionie oraz amerykańskich niszczycieli rakietowych i krążowników typów Arleigh Burke i Ticonderoga.

Do ataków na pozycje PI, US Navy użyła dotąd 138 bomb kierowanych i kierowanych pocisków rakietowych oraz 47 pocisków samosterujących Tomahawk, odpalanych z niszczyciela rakietowego USS Arleigh Burke i krążownika USS Philippine Sea. Blisko 1000 środków bojowych zużyły statki powietrzne USAF, w tym po raz pierwszy samoloty wielozadaniowe stealth F-22 Raptor (F-22 w roli bombowca, 2014-09-24).  Opublikowane przez U.S. Central Command (CENTCOM) dane nie uwzględniają kosztów uzbrojenia użytego przez inne państwa biorące udział w atakach, w tym Wielką Brytanię, Holandię i Francję oraz regionalnych sojuszników USA (Tornado atakują PI, 2014-10-01, Rafale przeciw islamistom, 2014-09-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.