Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ponad tysiąc islamistów zginęło w nalotach

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 23 grudnia 2014

W trwających od września nalotach na pozycje islamistów w Syrii zginęło ponad 1000 bojowników Państwa Islamskiego i al-Kaidy.

W trwających od września nalotach na pozycje islamistów w Syrii śmierć poniosło też 52 cywilów. Życie stracił także jeden z zakładników przetrzymywanych przez bojowników Państwa Islamskiego lub Dżabhat an-Nusra, którego tożsamość nie została ujawniona / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Według danych zebranych przez Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, w trwających od 23 września nalotach koalicji wielonarodowej na cele w Syrii, śmierć poniosło co najmniej 1171 osób, w tym 1119 islamistów. Większość ofiar to członkowie Państwa Islamskiego, które straciło wskutek bombardowań 1046 ludzi. Współpracująca z PI lokalna filia al-Kaidy, Dżabhat an-Nusra, miała utracić z kolei 72 bojowników (Skuteczne naloty USA, 2014-10-23).

Naloty na pozycje Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii prowadzone są przez lotnictwo wojskowe USA z pomocą wojsk lotniczych państw regionu, w tym Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Jordanii, Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W działania wojskowe włączyły się też wojska lotnicze Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Kanady (A-10 przeciwko Państwu Islamskiemu , 2014-11-28, Tornado atakują PI, 2014-10-01). Wiele mniejszych państw członkowskich NATO zapowiedziało z kolei pomoc materiałową i szkoleniową dla walczących z islamistami Irakijczyków (Chorwacja gotowa szkolić Peszmergów, 2014-12-16, Hiszpanie wracają do Iraku, 2014-10-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.