Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Dauphin już na Litwie

Lotnictwo wojskowe, 05 czerwca 2015

Wojska lotnicze Litwy przyjęły do służby pierwszy śmigłowiec AS365N3+ Dauphin.

Pierwszy śmigłowiec AS365N3+ Dauphin wylądował w Szawlach 2 czerwca / Zdjęcie: MO Litwy

Wczoraj na terenie 1. Aviacijos Bazé Šiauliai (1. Bazy Lotniczej Szawle) odbyła się uroczystość przyjęcia do służby pierwszego śmigłowca Airbus Helicopters AS365N3+ Dauphin. Karines Oro Pajegos (wojska lotnicze Litwy) zamówiły 3 wiropłaty tego typu, w październiku 2013, za ok. 52 mln euro. Transakcja została sfinansowana z funduszy Unii Europejskiej (Litwa kupuje 3 śmigłowce Dauphin, 2013-10-27).

Na mocy umowy Karines Oro Pajegos z Ministerstwem Środowiska Dauphiny będą rocznie wylatywały co najmniej 75 godzin w ramach akcji obserwacji terenu kraju. Oprócz tego będą one wykonywały misje poszukiwawczo-ratownicze na lądzie i na morzu, także dla potrzeb kontyngentów stacjonujących na Litwie w ramach Baltic Air Policing (Norwegowie już w akcji, 2015-05-07).

Inne zadania, którymi zajmą się litewskie AS365N3+ to zwalczanie pożarów, przewóz chorych i organów do transplantacji, a także niesienie pomocy ludności w przypadku klęsk żywiołowych. Pozostałe 2 AS365N3+ zostaną przekazane Litwinom przed końcem br. Nowe śmigłowce zastąpią w służbie Mi-8T.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra