Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Spartan już w Australii

Lotnictwo wojskowe, 29 czerwca 2015

Do Australii przyleciał pierwszy nowy samolot transportowy C-27J Spartan.

Docelowo RAAF mają dysponować 10 transportowymi C-27J Spartan / Zdjęcie: MO Australii

Pierwszy z 10 zamówionych przez Royal Australian Air Force (RAAF, królewskie wojska lotnicze Australii) transportowców C-27J Spartan wylądował w bazie Richmond w ubiegły czwartek po południu. Samolot dotarł na Antypody samodzielnie, z wytwórni L-3 w Waco w Teksasie. Start miał miejsce 15 czerwca.

Produkcja pierwszego australijskiego Spartana rozpoczęła się w grudniu 2012 w wytwórni Alenia Aermacchi w Caselle pod Turynem (Zakończono montaż pierwszego C-27J dla RAAF, 2013-11-25). W marcu 2014 przebazowano go do Waco, gdzie pracownicy L-3 zabudowali w płatowcu opancerzenie, urządzenia samoobrony i walki elektronicznej oraz łączności.

Lotnicy RAAF rozpoczęli szkolenie na C-27J w grudniu ub. r. Po raz pierwszy australijska załoga wykonała lot Spartanem 27 lutego br. Na pokładzie znajdowało się dwóch pilotów, dwóch techników załadunku i trzech instruktorów – wszyscy ze składu RAAF.

Drugi Spartan ma dotrzeć do Australii w sierpniu br. C-27J uzupełnią w służbie transportowce C-130J Hercules i zastąpią wycofane DHC-4 Caribou. Wszystkie Spartany wejdą w skład  35. Squadronu RAAF. Miejscem ich stacjonowania będzie baza Richmond w Nowej Południowej Walii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.