Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Malta zamówiła trzeciego AW139

Lotnictwo wojskowe, 09 lipca 2015

Władze w La Valettcie wykorzystały opcję zakupu trzeciego śmigłowca AW139.

Skrzydło lotnicze sił zbrojnych Malty ma obecnie na stanie parę śmigłowców AW139 / Zdjęcie: AgustaWestland

Minister spraw wewnętrznych Malty Carmelo Abela poinformował opinię publiczną, że władze kraju postanowiły wykorzystać opcję umowy zawartej z koncernem AgustaWestland w 2013 i zakupić trzeci śmigłowiec AW139. Pieniądze na ten cel, w wysokości 14 mln euro (ponad 59 mln zł), pochodzić będą z Europejskiego Funduszu Granic Zewnętrznych. Kontrakt został zawarty w ubiegłym tygodniu.

Pierwszy AW139 trafił do skrzydła lotniczego sił zbrojnych Malty w czerwcu, a drugi grudniu 2014 (Malta odbiera pierwszy AW139, 2014-08-08). Są one przystosowane do wykonywania zadań poszukiwawczo-ratowniczych i patrolowych na morzu, a także do wykrywania i walki ze zjawiskiem nielegalnej imigracji z Afryki Północnej.

Wyposażenie maltańskich wiropłatów obejmuje urządzenie termolokacyjne do obserwacji przedniej półsfery, radiolokator poszukiwawczy i meteorologiczny, automatyczny układ identyfikacji jednostek morskich i urządzenia łączności satelitarnej. Śmigłowce mają też zabudowanego czteroosiowego autopilota, zewnętrzną wciągarkę, pływaki awaryjne i reflektor poszukiwawczy.

Skrzydło lotnicze sił zbrojnych Malty dysponuje też trzema śmigłowcami Aerospatiale SA 316B Alouette III, które ostatnio zostały zmodernizowane. Valetta nie ujawniła zamiarów związanych z ich dalszą eksploatacją lub wycofaniem ze służby. Nie podano także terminu odbioru trzeciego AW139.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.