Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Odnaleziono szczątki indyjskiego Dorniera

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 11 lipca 2015

Po miesiącu poszukiwań odnaleziono szczątki samolotu patrolowego Dornier Do-228 Straży Wybrzeża Indii, który spadł do Oceanu Indyjskiego.

Poszukiwania zaginionego Dorniera Do-228 trwały od miesiąca. Badania zapisów rejestratora parametrów lotu pozwolą odpowiedzieć na pytanie, co doprowadziło do wypadku indyjskiego samolotu patrolowego. Być może pomogą też w wyjaśnieniu losów członków jego 3-osobowej załogi / Zdjęcie: MO Indii

Ministerstwo obrony Indii poinformowało o odnalezieniu szczątków Dorniera Do-228 o numerze bocznym CG 791, rozbitego 8 czerwca (Indie poszukują zaginionego Dorniera, 2015-06-10). Samolot zniknął z radarów ok. 21:30 czasu lokalnego, gdy był w drodze powrotnej do bazy, po zakończeniu rutynowej misji patrolowej. Znajdował się wówczas 175 km na południe od miasta Ćennaj, stolicy stanu Tamilnadu.

Szczątki samolotu, w tym rejestrator parametrów lotu (FDR) i jedną z goleni podwozia, odnaleziono na głębokości 950 m, w odległości ok. 40 km na południowy wschód od miasta Cuddalore, w stanie Tamilnadu. Działania poszukiwawcze w tym rejonie zintensyfikowano, po tym, gdy 6 lipca na ślad wraku natknął się jeden z indyjskich konwencjonalnych okrętów podwodnych, INS Sindhudhvaj (S56), typu Sindhughosh.

Na miejsce akcji poszukiwawczej wysłano cywilny statek MV Olympic Canyon, wypożyczony przez rząd Indii od przedsiębiorstwa M/s Reliance Industries. Fragmenty rozbitego Do-228, w tym przede wszystkim FDR, zlokalizowano i wydobyto na powierzchnię przy pomocy bezzałogowego pojazdu głębinowego. New Delhi zaangażowało w poszukiwania wraku Dorniera aż 25 jednostek nawodnych, należących do marynarki wojennej Indii i 9 innych rządowych agencji.

Dornier Do-228 (CG 791) latał w 744. eskadrze lotnictwa Straży Wybrzeża Indii i stacjonował w Indian Coast Guard Air Station Chennai. Przyjęto go do służby w 2014.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.