Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Odnaleziono szczątki indyjskiego Dorniera

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 11 lipca 2015

Po miesiącu poszukiwań odnaleziono szczątki samolotu patrolowego Dornier Do-228 Straży Wybrzeża Indii, który spadł do Oceanu Indyjskiego.

Poszukiwania zaginionego Dorniera Do-228 trwały od miesiąca. Badania zapisów rejestratora parametrów lotu pozwolą odpowiedzieć na pytanie, co doprowadziło do wypadku indyjskiego samolotu patrolowego. Być może pomogą też w wyjaśnieniu losów członków jego 3-osobowej załogi / Zdjęcie: MO Indii

Ministerstwo obrony Indii poinformowało o odnalezieniu szczątków Dorniera Do-228 o numerze bocznym CG 791, rozbitego 8 czerwca (Indie poszukują zaginionego Dorniera, 2015-06-10). Samolot zniknął z radarów ok. 21:30 czasu lokalnego, gdy był w drodze powrotnej do bazy, po zakończeniu rutynowej misji patrolowej. Znajdował się wówczas 175 km na południe od miasta Ćennaj, stolicy stanu Tamilnadu.

Szczątki samolotu, w tym rejestrator parametrów lotu (FDR) i jedną z goleni podwozia, odnaleziono na głębokości 950 m, w odległości ok. 40 km na południowy wschód od miasta Cuddalore, w stanie Tamilnadu. Działania poszukiwawcze w tym rejonie zintensyfikowano, po tym, gdy 6 lipca na ślad wraku natknął się jeden z indyjskich konwencjonalnych okrętów podwodnych, INS Sindhudhvaj (S56), typu Sindhughosh.

Na miejsce akcji poszukiwawczej wysłano cywilny statek MV Olympic Canyon, wypożyczony przez rząd Indii od przedsiębiorstwa M/s Reliance Industries. Fragmenty rozbitego Do-228, w tym przede wszystkim FDR, zlokalizowano i wydobyto na powierzchnię przy pomocy bezzałogowego pojazdu głębinowego. New Delhi zaangażowało w poszukiwania wraku Dorniera aż 25 jednostek nawodnych, należących do marynarki wojennej Indii i 9 innych rządowych agencji.

Dornier Do-228 (CG 791) latał w 744. eskadrze lotnictwa Straży Wybrzeża Indii i stacjonował w Indian Coast Guard Air Station Chennai. Przyjęto go do służby w 2014.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.