Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie poszukują zaginionego Dorniera

Lotnictwo wojskowe, 10 czerwca 2015

Od poniedziałku trwają poszukiwania szczątków samolotu patrolowego Dornier Do-228 Straży Wybrzeża Indii, który najprawdopodobniej rozbił się nieopodal wschodnich wybrzeży kraju.

Dornier Do-228 (nr boczny CG 791) zniknął z ekranów radarów w poniedziałek o 21:28 czasu miejscowego. Samolot wykonywał rutynowy lot patrolowy wzdłuż wybrzeży stanu Tamilnadu i miał powrócić do bazy ok. 22:00 / Zdjęcie: MO Indii

Dornier Do-228 (o numerze bocznym CG 791) wykonywał rutynowy lot patrolowy w poniedziałek wieczorem. Ostatni kontakt radiowy z załogą nawiązano ok. 21:00 czasu miejscowego. Niecałe pół godziny później samolot zniknął z ekranów radarów. Znajdował się wówczas 175 km na południe od miasta Ćennaj, stolicy stanu Tamilnadu na południowym wschodzie kraju. W chwili zdarzenia na pokładzie znajdowało się 2 pilotów i nawigator.

W poszukiwania zaginionego Dorniera zaangażowano 5 okrętów Straży Wybrzeża Indii i 4 jednostki marynarki wojennej, w tym okręt badawczy INS Sandhayak (J 18), typ Sandhayak. Wspiera je pojedynczy morski samolot patrolowy P-8I (Kolejny P-8I przekazany, 2014-09-11). Rzecznik prasowy ministerstwa obrony Indii, Sitanshu Kar, poinformował dziś rano, że do akcji poszukiwawczej włączono również pojedynczy okręt podwodny.

Zaginiony Do-228 podporządkowany był 744. eskadrze lotnictwa Straży Wybrzeża Indii, stacjonującej na terenie Indian Coast Guard Air Station Chennai. Przyjęto go do służby w 2014. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.