Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Negocjacje w sprawie Poprada

Wojska lądowe, 27 sierpnia 2015

Inspektorat Uzbrojenia wystosował zaproszenie do PIT- RADWAR do udziału w negocjacjach przy realizacji zamówienia na dostawy dla SZ RP zestawów rakietowych Poprad.

Zdjęcie: IU MON

Inspektorat Uzbrojenia wystosował zaproszenie do PIT- RADWAR do udziału w negocjacjach przy realizacji zamówienia w trybie zamkniętym na dostawy dla Sił Zbrojnych RP samobieżnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych Poprad (na zdjęciu). Podpisanie umowy planowane jest do końca br. Plan Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP zakłada pozyskanie 77 SPZR Poprad.

Zestaw Poprad służy do wykrywania, identyfikacji, śledzenia i zwalczania celów powietrznych, w odległości do 5,5 km i na pułapie 3,5 km, przy użyciu samonaprowadzających się pocisków rakietowych Grom (MESKO dostarczy RST Grom, 2014-11-19) w dzień i w nocy, w każdych warunkach atmosferycznych. W skład zestawu wchodzą 4 przeciwlotnicze pociski rakietowe Grom (w przyszłości Piorun) zamontowane na podwoziu bazowym 4x4 Żubr-P, którego dostawcą ma być AMZ- Kutno.

SPZR Poprad wyposażony będzie w nowoczesne systemy automatycznego śledzenia i przechwytywania celów krajowej produkcji (Soła dla Popradów, 2013-04-08). Podstawowym jego zadaniem będzie osłona ważnych obiektów, zgrupowań sprzętu i ludzi przed uderzeniami różnego rodzaju środków napadu powietrznego. Poprad wejdzie w skład budowanego systemu obrony przeciwlotniczej kraju krótkiego zasięgu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.