Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie Auvergne

Marynarka wojenna, 06 września 2015

W Lorient zwodowano kolejną fregatę rakietową typu FREMM, budowaną dla marynarki wojennej Francji.

W Lorient zwodowano Auvergne, kolejną francuską fregatę rakietową typu FREMM. Jej budowa rozpoczęła się latem 2012. Załogę okrętu będzie stanowiło 108 oficerów i marynarzy / Zdjęcie: DCNS

Przed kilkoma dniami w stoczni DCNS w Lorient zwodowano Auvergne, 6. fregatę rakietową programu FREMM, zamówioną przez Marine Nationale (marynarkę wojenną Francji). Okręt budowano od lata 2012. W najbliższych miesiącach jednostka poddana zostanie pracom wykończeniowym. Następnie rozpocznie intensywny program prób morskich i państwowych, połączony ze szkoleniem ponad 100-osobowej załogi.

Auvergne, jedna z ostatnich francuskich fregat typu FREMM, zostanie przekazana Marine Nationale w połowie 2019. Kolejne dwie jednostki budowane pod nadzorem europejskiej agencji zbrojeniowej (OCCAR), trafią do odbiorcy do 2022. Obie otrzymają wzmocnione uzbrojenie przeciwlotnicze.

Przed kilkoma miesiącami Paryż zapowiedział, że program FREMM zostanie zakończony po odbiorze 8. okrętu. Od 2023 fregaty będą uzupełniane w linii mniejszymi jednostkami typu FTI (Frégate de Taille Intermédiaire) o wyporności ok. 4 tys., które w większym stopniu zostaną przystosowane do zwalczania zagrożeń asymetrycznych (Mniej FREMM dla Francji, 2015-06-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.