Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekordowy przelot AW609

Lotnictwo cywilne, 16 września 2015

Przemiennopłat AgustaWestland AW609 pokonał dystans 1000 km w czasie 2 h 18 min.

Zdjęcie: AgustaWestland

Spółka Finmeccanica-AgustaWestland poinformowała o wykonaniu rekordowego przelotu przez przemiennopłat AW609 (na zdjęciu). Pionowzlot wystartował z wytwórni w Yeovil w południowo-zachodniej Anglii i skierował się do innych zakładów koncernu – w Cascina Costa di Samarate, położonych pod Mediolanem. Trasa przelotu wiodła w pobliżu Southampton, następnie na południe od Paryża, a w ostatnim etapie – nad Alpami i Piemontem. Przemiennopłat leciał na wysokości 8000 m.

Po pokonaniu dystansu 1161 km AW609 wylądował we Włoszech. Czas przelotu wyniósł zaledwie 2 h i 18 min. Jak podaje producent, oznacza to 30-50-% skrócenie czasu podróży w porównaniu z używany dotąd środkami transportu – samochodem, śmigłowcem lub odrzutowcem klasy biznes.

Plany producenta zakładają, że AW609 ma uzyskać Certyfikat Typu FAA w 2017. Dostawy seryjnych pionowzlotów rozpoczną się natychmiast po wydaniu stosownych dokumentów (Heli-Expo 2015: Rusza produkcja AW609, 2015-03-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra