Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

15. NH90 NFH dla Francji

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 22 września 2015

Airbus Helicopters przekazał DGA 15. śmigłowiec NH90, przeznaczony dla marynarki wojennej Francji.

15. NH90 NFH, który trafił do rąk lotników Marine Nationale jest zarazem pierwszym śmigłowcem w tzw. docelowej konfiguracji wyposażenia / Zdjęcie: Eric Raz, Airbus Helicopters

Dzisiaj w Marignane przedstawiciele Airbus Helicopters przekazali na ręce Direction générale de l'armement (DGA, francuskiej agencji zamówień obronnych) i Marine Nationale (marynarki wojennej Francji) 15. śmigłowiec morski NH90 NFH. Jest on zarazem pierwszym wiropłatem tego typu, w tzw. docelowej konfiguracji wyposażenia.

DGA zamówiła dla rodzimej marynarki wojennej 27 NH90 NFH, w dwóch różnych konfiguracjach. Ich zdolność bojowa do wykonywania zadań zwalczania okrętów podwodnych została zgłoszona 5 grudnia 2014, a zdolność operacyjną odpalania torped MU90 zgłoszono 3 marca br. (Caiman wstępnie gotowy do ZOP, 2015-03-14).

NH90 używane przez Marine Nationale przystosowane są także do zwalczania jednostek nawodnych, poszukiwań i ratownictwa, zadań obserwacyjnych i dowodzenia oraz wspierania działań specjalnych, jak zwalczanie terroryzmu i piractwa morskiego. Śmigłowce w konfiguracji docelowej wyposażone są także w sonar, zdolny do wykrywania i klasyfikowania okrętów podwodnych i nowy układ tworzenia map cyfrowych, ułatwiający przygotowanie i wykonanie zadania. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.