Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy tureckiego bbsl

Lotnictwo wojskowe, 21 grudnia 2015

Turcy przeprowadzili próby bojowego bsl Bayraktar TB2, w trakcie których odpalono pociski Mizrak U.

Bbsl Bayraktar TB2 z 2 ppk Mizrak U kołuje na start przed próbami uzbrojenia / Zdjęcie: Kale-Baykar

Tureckie przedsiębiorstwo Kale-Baykar poinformowało o przeprowadzeniu prób uzbrojenia bojowego bezzałogowego statku latającego Bayraktar TB2. W ich trakcie, 17 grudnia, odpalono przeciwpancerne pociski kierowane Mizrak-U (oznaczone też jako UMTAS, T129 w Warszawie, 2015-08-28, Próbne odpalenie MIZRAK-U, 2014-03-11), kierowane laserowo. Celami były pionowe płyty o wymiarach 2 m x 2 m. Podczas odpalenia uzbrojenia bezzałogowiec znajdował się na wysokości 5300 m, w odległości 8 km od celu.

Opracowywanie Bayraktar TB2 rozpoczęło się w 2007. Kompozytowy bsl ma masę startową 630 kg i udźwig ponad 55 kg. Jego rozpiętość to 12 m, a długość kadłuba – 6,5 m. Może operować na maksymalnej wysokości 7315 m, pozostając w powietrzu przez 24 h. Odległość działania łącza radiokomunikacyjnego to 150 km. 

Bayraktar TB2 może wykonywać autonomiczne starty, loty po wcześniej zaplanowanej trasie, lądowania i kołowania. Jego napęd stanowi silnik Rotax 912 o mocy 100 KM, poruszający dwułopatowe śmigło pchające. Pojemność zbiorników paliwa to 300 l.

W listopadzie 2014 Bayraktar TB2 przeszedł próby odbiorcze na terenie bazy Keşan, w których wzięli udział żołnierze 4. Brygady Piechoty Zmechanizowanej. Obecnie Türk Kara Kuvvetleri (tureckie wojska lądowe) mają n na stanie 12 bsl tego typu, służących do zadań rozpoznawczych i wywiadowczych, a także 10 izraelskich Heronów. 10 grudnia odnotowano przekroczenie 1000 h nalotu Bayraktarów TB2, w trakcie 111 misji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.