Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IDEF 2013: T129 ATAK w maju?

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 10 maja 2013

Jeszcze w maju spodziewane jest przekazanie armii pierwszych czterech śmigłowców szturmowych T129 ATAK. Ostatnie testy zakładowe przechodzą trzy kolejne maszyny.

Pierwsze cztery T129A powinny trafić do tureckiej armii już za kilka tygodni. Testy uzbrojenia rozpoczną się w połowie 2013, a na początku przyszłego roku mają być dostarczane do wojska już egzemplarze z produkcji seryjnej / Zdjęcie: Krzysztof Cedrowski

Program T129 rozwija się zgodnie z harmonogramem, prototypy mają za sobą blisko 3000 godzin w powietrzu. W ciągu najbliższych tygodni armia powinna odebrać cztery śmigłowce i rozpocząć szkolenie pierwszej grupy pilotów (T129 zgodnie z planem, 2012-11-23). Na końcowym etapie prób są trzy kolejne maszyny. TAI wkrótce osiągnie pełną zdolność produkcyjną jednego śmigłowca miesięcznie, co pozwoli dostarczyć wszystkie 59 wiropłatów do 2018.

Cały czas trwają prace nad skompletowaniem uzbrojenia i wyposażenia elektronicznego. Odmiana T129B ma zostać w pełni zintegrowana z pociskami rakietowymi Cirit i UMTAS (IDEF 2011: Nowe rakiety Roketsan, 2011-05-12). Testy mają rozpocząć się od połowy 2013, w lipcu spodziewane są strzelania powietrzne z ppk UMTAS (Udany test UMTAS, 2013-04-03). Dostawy odmian produkcyjnych spodziewane są od początku 2014.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.