Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SAS 2016: (nie)bojowy debiut F-22

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 16 lutego 2016

Po raz pierwszy na singapurskich targach lotniczych można obejrzeć z bliska amerykańskie samoloty wielozadaniowe F-22A Raptor.

W odróżnieniu od innych samolotów amerykańskich sił zbrojnych, dostęp do F-22 jest mocno ograniczony. Goście targów nie mają okazji, by zasiąść w kabinach samolotów. Natomiast zdjęcia Raptorów można robić jedynie z wyznaczonej odległości / Zdjęcie: Michał Jarocki

Goście rozpoczętych dziś międzynarodowych targów Singapore Air Show mają niebywałą okazję obejrzenia z bliska najnowocześniejszych amerykańskich samolotów bojowych, F-22A Raptor. Myśliwce zaprezentowano na płycie centrum wystawowego Changi, położonego nieopodal Portu Lotniczego Singapur-Changi.

Zaprezentowane w Singapurze Raptory wchodzą w skład 525th Fighter Squadron z Joint Base Elmendorf–Richardson na Alasce. W styczniu 12 samolotów z tej jednostki przebazowano do Yokoty, nieopodal Tokio. Decyzję tłumaczono wówczas zaplanowanym wcześniej sprawdzianem zdolności bojowej jednostki, jednak większość ekspertów była zdania, że podjęto ją wskutek testu ładunku nuklearnego, przeprowadzonego przez władze w Pjongjangu (Przyspieszenie dostaw koreańskich AH-64E, 2016-02-02; Test północnokoreańskiej rakiety balistycznej, 2016-01-09).

Raptory pozostaną w Singapurze do niedzieli, ostatniego dnia targów. Wówczas powrócą do bazy w Japonii, gdzie będą stacjonować przez kilka następnych miesięcy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.