Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy morskie Romeo Romei

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 marca 2016

We Włoszech rozpoczęto pierwszy etap testów morskich okrętu podwodnego Romeo Romei.

Ostatni z włoskich okrętów podwodnych typu Todaro (U212) rozpoczął testy morskie / Zdjęcie: MO Włoch

W wodach Zatoki La Spezia na północnym zachodzie Włoch rozpoczęto pierwszy etap testów morskich konwencjonalnego okrętu podwodnego Romeo Romei (S529), typu Todaro (typ 212A). Organizatorzy prób, włoska grupa stoczniowa Fincantieri i Marina Militare (marynarka wojenna Włoch), poddadzą ocenie pracę podstawowych instalacji pokładowych jednostki, w tym układu pędnego, urządzeń obserwacji i analizy otoczenia, zestawów łączności, modułów nawigacji, a także układów samoobrony i zarządzania walką.

Romeo Romei jest 4. i ostatnim okrętem podwodnym typu Todaro, który trafi do Marina Militare. Jednostkę zwodowano latem ub. r. w stoczni Fincantieri Muggiano w La Spezia (Wodowanie ostatniego Todaro, 2015-07-06). Przez ostatnie miesiące OP przechodził prace wykończeniowe, które polegały m.in. na zabudowie wyposażenia pokładowego, a także testach stoczniowych. Jednostka powinna wejść do służby jesienią 2016.

Projekt U212A jest owocem współpracy włoskiej Fincantieri i niemieckiej Howaldtswerke-Deutsche Werft (HDW). Deutsche Marine (marynarka wojenna Niemiec) przyjmie do służby 6 jednostek tego modelu (Druga transza dostaw U212A, 2015-02-02). Okręty przystosowano do służby w płytkich wodach mórz Śródziemnego i Bałtyckiego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra