Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Emirates na Wschodzie i Zachodzie

Lotnictwo cywilne, 05 maja 2016

Emirates rozszerzyły swoją siatkę połączeń obsługiwanych przez A380 o Tajpej i Pragę. Uruchomiono także rejs do Yinchuan i Zhengzhou w Chinach Środkowo-Zachodnich.

Emirates są jedynym przewoźnikiem, który obsługuje połączenie do Pragi samolotami A380

Samolot A380 lecący z Dubaju wylądował w Tajpej 1 maja o 16:50 czasu lokalnego, a drugi A380 przyleciał do Pragi tego samego dnia o 13:25 czasu lokalnego. Obydwa samoloty zostały przywitane tradycyjnym salutem z armatek wodnych, a w obu lotach wzięły udział grupy VIP-ów i przedstawiciele kierownictwa Emirates, mediów i partnerów branżowych, którzy następnie uczestniczyli w uroczystościach zorganizowanych na lotniskach. Ze względu na coraz większą popularność A380 wśród pasażerów, a także na wzrastające zapotrzebowanie na obu trasach, przewoźnik postanowił wprowadzić na nich po jednym spośród 77 A380 znajdujących się w jego flocie.

Otwarcie połączenia do Tajpej miało miejsce 10 lutego 2014. Wówczas loty były realizowane codziennie przez Boeinga 777. Od tamtej pory Emirates przewiozły między Tajpej a Dubajem niemal 450 tys. pasażerów. Codzienne połączenie na trasie Praga-Dubaj obsługiwane przez A330 zostało uruchomione 1 lipca 2010. Od tamtego czasu między tymi miastami Emirates przewiozły ponad 1,1 mln osób.

Tajwan to dla Emirates bardzo ważny rynek. Od rozpoczęcia lotów w 2014 zaobserwowaliśmy znaczący i stały wzrost zapotrzebowania na trasie. (…) Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie samolotu A380 na trasie stworzy nowe szanse na rozwój kontaktów biznesowych i turystycznych między Tajwanem a innymi krajami – powiedział Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy Emirates. – Ponadto z radością rozszerzamy naszą listę ponad 40 kierunków obsługiwanych przez A380 o Pragę. (…) Teraz Czesi mają jeszcze więcej możliwości dogodnego podróżowania do ponad 150 kierunków z siatki Emirates na całym świecie z jedną przesiadką w Dubaju – dodał Antinori.

Trasę Dubaj-Praga obsługuje A380, w którym znajduje się 519 miejsc w 3 klasach – 429 w klasie ekonomicznej na pokładzie głównym, 76 rozkładanych do pozycji leżącej foteli w klasie biznes i 14 luksusowych kabin prywatnych w klasie pierwszej na pokładzie górnym. Natomiast loty do Tajpej są obsługiwane przez A380 w konfiguracji dwuklasowej, który oferuje 58 miejsc w klasie biznes i 557 w klasie ekonomicznej (Dodatkowe A380 dla Emirates , 2016-04-14).

Do siatki połączeń dubajskiego towarzystwa dołączyły 2 kolejne miasta w ChRL – Yinchuan i Zhengzhou / Zdjęcia: Emirates

Oprócz tego Emirates otworzyły nowe połączenie z Dubaju do dwóch spośród najszybciej rozwijających się miast w Chinach Środkowo-Zachodnich – Yinchuan i Zhengzhou. W inauguracyjnym locie, wykonanym przez Boeinga 777-200LR, który odbył się 3 maja, wziął udział prezes zarządu Emirates Jego Wysokość szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum wraz z przedstawicielami kierownictwa Emirates. Towarzyszyła im delegacja VIP-ów, w tym m.in. ważne osobistości świata biznesu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Rejs obsługiwała załoga złożona z 14 osób, w tym personel pokładowy z Chin. Na lotniskach w Yinchuan i Zhengzhou samolot powitał tradycyjny salut wodny. Loty do Yinchuan i Zhengzhou z Dubaju zaplanowano na wtorki, środy, piątki i soboty.

Emirates są bardzo zadowolone z możliwości rozpoczęcia lotów do Yinchuan i Zhengzhou. (…) Jesteśmy przekonani, że nowe połączenia lotnicze pomogą zwiększyć obroty handlowe i ruch turystyczny w rozwijającej się środkowo-zachodniej części ChRL. (…) Chcielibyśmy podziękować rządowi i władzom lotnisk za ciepłe przyjęcie i pomoc w otwarciu połączenia – powiedział szejk Al Maktoum.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.