Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ILA 2016: Największa atrakcja wystawy

Lotnictwo cywilne, 01 czerwca 2016

Airbus A380 w barwach linii lotniczej Emirates jest największym prezentowanym samolotem na tegorocznej wystawie lotniczej ILA w Berlinie. Zwiedzający mają możliwość wejścia na pokład.

Airbus A380 linii Emirates na wystawie ILA w Berlinie / Zdjęcie: Grzegorz Sobczak

Dwa lata temu, podczas wystawy ILA 2014, A380 Emirates obejrzało ponad 13 tys. entuzjastów lotnictwa. Również w tym roku linie przewidują duże zainteresowanie zwiedzających.

Samolot wystawiony w Berlinie jest 79. egzemplarzem A380 linii Emirates, dostarczonym prosto od producenta, z zakładów w Hamburgu. Za sterami samolotu na trasie z Hamburga do Berlina zasiadała załoga w składzie: kapitan Thomas Ziarno (urodzony w Nowej Zelandii) i pierwszy oficer Abdulrahman Mohamed Al Busaeedi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Airbus szacuje, że zamówienia Emirates na A380 wspierają zatrudnienie 41 tysięcy osób bezpośrednio i pośrednio związanych z produkcją w Europie. Około 70% miejsc pracy rozdzielonych jest po równo między Francję i Niemcy, 17% znajduje się w Wielkiej Brytanii, a pozostałych 5 tys. w Hiszpanii. Są to wysoce wyspecjalizowane stanowiska, które wpływają na łańcuch dostaw o wysokiej wartości i tworzą znaczący efekt mnożnikowy w krajach, gdzie Airbus posiada swoje podzespoły produkcyjne. Szacowany wpływ zamówień A380 Emirates na europejskie PKB wynosi 3,4 mld euro (15,3 mld zł).

Obecnie aż jedna trzecia Airbusów A380 znajdujących się w użyciu należy do Emirates. Samoloty te obsługują obecnie ponad 40 kierunków z siatki liczącej 155 miast docelowych.

Jako największy operator A380 na świecie, Emirates będą posiadały w swojej flocie 79 Airbusów A380, włączając w to najnowszy egzemplarz zaprezentowany na wystawie w Berlinie. W zeszłym miesiącu Emirates złożyły zamówienie na kolejne dwa A380, które zostaną dostarczone w 4. kwartale 2017 (Emirates na Wschodzie i Zachodzie, 2016-05-05, A380 ląduje w Birmingham, 2016-03-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra