Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

THAAD w Republice Korei

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 08 lipca 2016

USA rozmieści w Republice Korei baterię systemu obrony powietrznej THAAD.

Dotąd US Army sformowała 6 baterii systemu THAAD. W skład każdej z nich wchodzą ośmioprowadnicowe wyrzutnie osadzone na pojazdach, pociski przechwytujące, mobilny radar dalekiego zasięgu AN/TPY-2, a także stanowisko dowodzenia i kierowania ogniem / Zdjęcie: MDA

Po 5 miesiącach negocjacji rządy USA i Republiki Korei osiągnęły porozumienie w sprawie rozmieszczenia baterii systemu obrony powietrznej THAAD (Terminal High Altitude Area Defense) na Półwyspie Koreańskim. W najbliższych tygodniach specjalny zespół ekspertów przedstawi listę sugerowanych lokalizacji baterii THAAD.

Kontrolę nad nią obejmie dowództwo amerykańskiego kontyngentu wojskowego w Republice Korei (USFK, Seul zapłaci więcej za USFK, 2014-04-17). Bateria powinna uzyskać całkowitą zdolność operacyjną do końca 2017.

Informacje o planach rozmieszczenia baterii THAAD w Republice Korei pojawiły się już w 2014 (THAAD w Republice Korei, 2014-05-30). Oficjalne negocjacje zapoczątkowano jednak dopiero w br. Sojusznicy zasiedli do rozmów w reakcji na próby atomowe i testy pocisków balistycznych, zorganizowane przez Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną (Korea Płn. wystrzeliła rakietę z okrętu podwodnego, 2016-04-23; Koreański test jądrowy z Kosmosu, 2016-04-23).

System THAAD przeznaczony jest do niszczenia głowic rakiet balistycznych krótkiego i średniego zasięgu w ostatniej fazie ich lotu. Cele niszczone są za pomocą głowicy kinetycznej. Pociski systemu THAAD mają zasięg 150-200 km.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.