Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Republika Korei redukuje liczebność sił zbrojnych

Strategia i polityka, 18 marca 2014

Siły zbrojne Republiki Korei zostaną w ciągu najbliższych 8 lat zredukowane o blisko 20%.

Zdjęcie: US Army

Plany Seulu zakładają blisko 20-procentową redukcję liczebności sił zbrojnych w ciągu najbliższych 8 lat. Do 2022 stan liczbowy spadnie z obecnych 640 tys. do 522 tys. żołnierzy. Największe redukcje dotkną liczące 498 tys. osób Daehanminguk Yuk-gun (wojska lądowe), które zmniejszą się o 111 tys. ludzi. Pozostałe rodzaje sił zbrojnych mają zachować podobne do obecnych rozmiary. Co ciekawe, zwiększeniu ma ulec liczba podoficerów, z obecnych 116 tys. do 152 tys.

Zapowiadane redukcje stanów liczbowych w siłach zbrojnych to wynik dwóch nakładających się na siebie czynników. Z jednej strony jest to malejący przyrost naturalny, skutkujący coraz mniejszą liczbą poborowych, z drugiej zaś, spadek wydatków obronnych państwa, które w br. budżetowym wynoszą 4%, co jest wynikiem mniejszym niż oczekiwany przez wojskowych.

Nie wiadomo, jak zapowiadane zmniejszenie liczebności sił zbrojnych Republiki Korei wpłynie na amerykański kontyngent (USFK) stacjonujący w tym państwie, który liczy 28,5 tys. żołnierzy. W ostatnim czasie został wzmocniony dodatkowymi 800 wojskowymi, a także 40 czołgami podstawowymi M1 Abrams i taką samą liczbą bwp Bradley (Dodatkowi Amerykanie już w Republice Korei, 2014-01-31).

Warto zauważyć, że Republika Korei jest drugim z azjatyckich państw, które w ostatnim czasie zapowiedziały zmniejszenie liczebności sił zbrojnych. Przed kilkoma tygodniami to samo uczyniły władze Tajwanu (Tajwan zmniejsza liczebność sił zbrojnych, 2014-01-21). Państwo to zamierza jednak zrównoważyć redukcję ludzi pozostających pod bronią wprowadzaniem do służby nowoczesnych typów uzbrojenia, w tym m.in. korwet rakietowych (Wodowanie Tuo Chiang, 2014-03-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.