Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chorwacja odebrała pierwsze OH-58D

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 01 sierpnia 2016

Chorwackie wojska lotnicze odebrały pierwszą transzę śmigłowców OH-58D Kiowa Warrior.

Śmigłowiec OH-58D Kiowa Warrior podczas wyładunku z ładowni samolotu transportowego C-5 Galaxy w 93. bazie HRZiPO Zadar-Zemunik / Zdjęcie: MO Chorwacji/T. Brandt

W sobotni poranek w 93. bazie Hrvatsko Ratno Zrakoplowstwa i Protizracnej Obrany (HRZiPO, wojsk lotniczych i obrony powietrznej Chorwacji) Zadar-Zemunik wylądował ciężki samolot transportowy C-5 Galaxy należący do Air Force Reserve Command. W jego ładowni znajdowało się 5 śmigłowców OH-58D Kiowa Warrior oraz wyposażenie dodatkowe, w tym części zamienne, dokumentacja techniczna i syntetyczne materiały szkoleniowe przeznaczone dla miejscowej eskadry śmigłowcowej HRZiPO.

W 1. kwartale br. władze w Zagrzebiu i Waszyngtonie porozumiały się w sprawie przekazania HRZiPO 16 śmigłowców OH-58D Kiowa Warrior (Chorwacki parlament wydał zgodę na OH-58D, 2016-02-26). Umowa zakłada też dostawę wyposażenia dodatkowego, w tym uzbrojenia, części zamiennych, dokumentacji technicznej oraz materiałów dydaktycznych dla załóg lotniczych i personelu obsługowego.

Jesienią ub. r. oficerowie i urzędnicy resortu obrony Chorwacji i HRZiPO odwiedzili Fort Bragg w Karolinie Północnej i Redstone Arsenal w Alabamie. Celem było przeprowadzenie szczegółowej inspekcji i wybranie wiropłatów, które zostaną przekazane Chorwatom w ramach rządowego programu Excess Defense Articles (Chorwaci czekają na OH-58D, 2015-12-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.