Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chorwacki parlament wydał zgodę na OH-58D

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 26 lutego 2016

Chorwaccy parlamentarzyści zatwierdzili zakup śmigłowców OH-58D Kiowa Warrior.

W 2016 chorwackie siły zbrojne otrzymają pierwszą partię śmigłowców wielozadaniowych OH-58D Kiowa Warrior, pochodzących z zapasów magazynowych US Army / Zdjęcie: US Army

Parlamentarzyści zasiadający w komisji obrony narodowej wydali zgodę na zakup 16 śmigłowców wielozadaniowych OH-58D Kiowa Warrior. Wiropłaty będą pochodzić z zapasów magazynowych US Army (Chorwaci czekają na OH-58D, 2015-12-14). Amerykanie przekażą również Chorwatom zestawy do szkolenia pilotów i personelu obsługowego, w tym 3 symulatory. Wartość transakcji obliczana jest na 286 mln HRK (163 mln zł). Część środków będzie pochodzić z amerykańskiego programu pomocy wojskowej.

Jesienią 2015 oficerowie i urzędnicy resortu obrony Chorwacji i Hrvatsko Ratno Zrakoplowstwa i Protizracnej Obrany (HRZiPO, wojsk lotniczych i obrony powietrznej Chorwacji) odwiedzili Fort Bragg w Karolinie Północnej i Redstone Arsenal w Alabamie (Chorwacja odbierze OH-58D, 2015-11-20). Chorwaci dokonali inspekcji i wyboru 16 śmigłowców, które zostaną pozyskane w ramach amerykańskiego programu pomocowego.

Umowa o zakupie ex-amerykańskich OH-58D najprawdopodobniej zostanie podpisana w marcu. Dostawy wiropłatów rozpoczną się w 2. połowie 2016.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.