Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USCGC Rollin Fritch przekazany

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 sierpnia 2016

Bollinger Shipyards przekazała USCG kolejny szybki okręt patrolowy typu Sentinel.

Okręty patrolowe typu Sentinel mają ok. 47 m długości i ok. 8 m szerokości. Wypierają 353 t. Rozwijają ponad 28 w. Autonomiczność oblicza się na 5 dni. Patrolowce wyposażono m.in. w 25-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także cztery 12,7-mm wkm / Zdjęcie: Bollinger Shipyards

Wczoraj w Key West na Florydzie odbyła się ceremonia przekazania Straży Wybrzeża USA (USCG) szybkiego okrętu patrolowego USCGC Rollin Fritch (WPC 1119), typu Sentinel. Jednostkę dostarczyła Bollinger Shipyards z Lockport w Luizjanie. W najbliższych tygodniach okręt przejdzie serię testów morskich. Zakończony zostanie też program szkolenia załogi. W listopadzie jednostka zostanie przyjęta do służby.

USCGC Rollin Fritch jest 19. amerykańskim okrętem patrolowym typu Sentinel i pierwszą jednostką, która będzie stacjonować w Cape May w New Jersey. Przyjęte już do służby patrolowce rozlokowano w Key West i Miami na Florydzie, a także na Portoryko (USCGC Donald H. Horsley w linii, 2016-05-23; USCG Winslow Griesser w linii, 2016-03-14).

Kutry patrolowe typu Sentinel budowane są w ramach programu Fast Response Cutter. USCG pozyska co najmniej 58 jednostek (USCG zamawia kolejne Sentinele, 2016-05-09), które zostaną wyposażone w zintegrowane systemy wsparcia dowodzenia i zobrazowania pola walki (C4ISR), wyprodukowane przez L-3 Communications (Systemy dowodzenia dla kutrów typu Sentinel, 2016-07-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.