Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Wichita zwodowany

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 września 2016

W sobotę zwodowano i ochrzczono nowy okręt klasy LCS, USS Wichita.

USS Wichita podczas sobotniej ceremonii wodowania / Zdjęcie: Lockheed Martin

Ceremonię wodowania okrętu USS Wichita (LCS 13), typu Freedom, klasy Littoral Combat Ship, zorganizowano w stoczni Marinette Marine w Wisconsin. Uroczystość uświetniła obecność licznych gości, wśród których byli m.in. przedstawiciele dowództwa US Navy, a także producenta jednostki, konsorcjum, na czele którego stoi Lockheed Martin.

Budowę USS Wichita zapoczątkowano w 2014, a już w lutym 2015 położono stępkę (Stępka pod USS Wichita, 2015-02-10). W najbliższych tygodniach okręt przejdzie prace wykończeniowe, a następnie rozpocznie próby portowe i morskie. Przekazanie jednostki US Navy zapowiedziano na 2017.

USS Wichita spuszczono na wodę w stoczni Marinette Marine w Wisconsin. Przedsiębiorstwo należy do włoskiej grupy Fincantieri

USS Wichita jest 3. okrętem w historii US Navy, który nazwano dla uhonorowania największego miasta w stanie Kansas. W latach 1939-1947 imię to nosił ciężki krążownik USS Wichita (CA 45), który brał udział w operacjach bojowych na europejskim i azjatyckim teatrze działań wojennych podczas II wojny światowej. Z kolei w latach 1969-1993 służbę pełnił zbiornikowiec paliwowy USS Wichita (AOR-1), typu Wichita


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.