Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sześć okrętów LCS do Mayport

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 08 sierpnia 2014

Naval Station Mayport na Florydzie będzie kolejną bazą okrętów klasy Littoral Combat Ship (LCS). Nowe okręty będą służyły w ramach LCS Squadron (LCSRON).

Decyzję o przebazowaniu okrętów klasy LSC typu Freedom do Naval Station Mayport na Florydzie ogłosił Sekretarz US Navy, Ray Mabus. Mayport będzie drugim z portów macierzystych jednostek typu LCS, po Naval Base San Diego / Zdjęcie: Lockheed Martin

Począwszy od 2016, do Mayport na Florydzie zaczną przybywać pierwsze okręty klasy LCS typu Freedom. Docelowo, w bazie położonej na południowym wschodzie kraju stacjonować ma sześć jednostek: Little Rock (LCS 9), Sioux City (LCS 11), Wichita (LCS 13), Billings (LCS 15), Indianapolis (LCS 17) oraz bezimienny jeszcze LCS 19. Wszystkie budowane są na terenie stoczni Marinette Marine z Wisconsin. Zakład należy do włoskiego koncernu Fincantierii, jednego z członków konsorcjum z Lockheed Martinem jako liderem.

Okręty klasy LCS wysyłane do Mayport zastąpią w linii fregaty rakietowe typu Oliver Hazard Perry: USS Halyburton (FFG 40), USS Taylor (FFG 50), USS Simpson (FFG 56) oraz USS Samuel B. Roberts (FFG 58) . Są one przeznaczone do wycofania ze służby w ciągu najbliższych pięciu lat (Dziesiątki okrętów do wycofania, 2014-07-17). Wraz z jednostkami, na Florydę przeniesie się około 900 marynarzy i członków zespołów obsługowych.

Nowe okręty będą służyły w ramach LCS Squadron (LCSRON). Do ich zadań będzie należało m.in. wspieranie SOUTHCOM (jednego z regionalnych dowództw sił zbrojnych USA) w walce z przemytem kontrabandy i rosnącą falą nielegalnej emigracji z Ameryki Południowej na północ (Niedoinwestowane SOUTHCOM, 2014-03-19). Decyzja o wysłaniu do Mayport jednostek klasy LCS jednego tylko typu wynika z charakterystycznej zabudowy portowej bazy na Florydzie. Przystosowanie bazy do przyjęcia jednostek typu Independence, z kadłubem w kształcie trimarana, wymagałoby kosztownej przebudowy infrastruktury nadbrzeżnej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.