Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Inauguracja Capital Express

Lotnictwo cywilne, 21 września 2016

Singapore Airlines zainaugurowały nową trasę, pod nazwą Capital Express, po raz pierwszy łącząc Singapur ze stolicami Australii i Nowej Zelandii.

Singapore Airlines jest pierwszą linią lotniczą oferującą regularne międzynarodowe połączenia do i z Canberry, a także pomiędzy Canberrą i Wellington / Zdjęcie: Singapore Airlines

Inauguracyjny rejs nr SQ291, wystartował z międzynarodowego portu lotniczego Singapur-Changi o 23:00 czasu lokalnego ubiegłej nocy i wylądował dziś rano na lotnisku w Canberrze o 08:15 czasu miejscowego. Po krótkim postoju w stolicy Australii, kontynuowano przelot do Wellington, gdzie samolot wylądował tuż po 15:00 czasu lokalnego.

Singapore Airlines jest pierwszą linią lotniczą oferującą regularne międzynarodowe połączenia do i z Canberry. Jest również pierwszym przewoźnikiem oferującym przeloty pomiędzy Canberrą i Wellington (Rusza Capital Express, 2016-01-25).

Dla upamiętnienia otwarcia nowego połączenia, pasażerowie odlatujący z Singapuru i Canberry zostali ugoszczeni poczęstunkiem i napojami w specjalnie przygotowanych na tę okazję punktach odprawy. Połączenie Capital Express będzie realizowane 4 razy w tygodniu, na trasie Singapur-Canberra-Wellington i z powrotem na trasie Wellington-Canberra-Singapur. Rejsy będą obsługiwane przez samolot Boeing 777-200 mieszczącym 266 pasażerów, w tym 38 w klasie biznes i 228 w klasie ekonomicznej.

Nowe połączenie do Canberry jest uzupełnieniem siatki połączeń Singapore Airlines do Australii, zawierającej rejsy pomiędzy Singapurem a Adelaidą, Brisbane, Melbourne, Perth i Sydney. Linie oferują też rejsy regionalnego przewoźnika SilkAir do Cairns i Darwin oraz loty niskokosztowego towarzystwa Scoot do Gold Coast, Melbourne, Perth i Sydney. Nowy rejs do Wellington jest uzupełnieniem oferty już istniejących połączeń pomiędzy Singapurem a Auckland i Christchurch. Siatka połączeń Singapore Airlines w Australii i Nowej Zelandii jest wzmocniona ponadto przez partnerstwo z Virgin Australia i Air New Zealand.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.