Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rusza Capital Express

Lotnictwo cywilne, 25 stycznia 2016

Singapore Airlines wprowadzają połączenie do Canberry i Wellington otwierając nową trasę – Capital Express.

Od 20 września Boeingi 777-200 Singapore Airlines rozpoczną obsługę połączenia Singapur-Canberra-Wellington / Zdjęcie: Singapore Airlines

Nowe loty połączą stolice Singapuru, Australii i Nowej Zelandii. Rejsy będą się odbywać od 20 września 2016, cztery razy w tygodniu na trasie Singapur-Canberra-Wellington – pod warunkiem otrzymania stosownych pozwoleń. Połączenie powrotne będzie przebiegało tą sama trasą tj. Wellington-Canberra-Singapur.

Capital Express będą obsługiwały samoloty Boeing 777-200, w wersji zmodernizowanej, wyposażone w 38 miejsc w klasie biznes i 228 miejsc w klasie ekonomicznej. Singapore Airlines będą pierwszą linią lotniczą, która połączy Canberrę i Wellington i pierwszym przewoźnikiem oferującym loty międzynarodowe do i z Camberry.

Nowe połączenie Singapuru, Canberry i Wellington odzwierciedla bliskie więzi pomiędzy tymi trzema krajami – powiedział prezes Singapore Airlines Goh Choon Hong. – Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem naszej nowej trasy Capital Express, która, jesteśmy pewni, będzie cieszyć się powodzeniem wśród podróżujących na wakacje, delegacji rządowych, czy biznesmenów. Jesteśmy szczególnie zadowoleni z wprowadzenia wygodniejszej opcji dla pasażerów – pierwszego międzynarodowego połączenia do Canberry i pierwszego połączenia non stop pomiędzy stolicami Australii i Nowej Zelandii – dodał Goh Choon Hong.

Rejsy z Singapuru do Canberry wykonywane będą we wtorki, czwartki, soboty i niedziele i dzięki zmianie stref czasowych będą wyruszały z Canberry do Wellington w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Natomiast loty powrotne na trasie Wellington-Canberra-Singapur wykonywane będą w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Nowe trasa do Canberry zwiększy siatkę połączeń Singapore Airlines do Australii, która obecnie obejmuje loty pomiędzy Singapurem i Adelajdą, Brisbane, Melbourne, Perth i Sydney. Oferta SilkAir uzupełnia ją o trasy do Cairns i Darwin, a partnerstwo code-share z Virgin Australia wprowadza do siatki Singapore Airlines w Australii jeszcze 40 miast (Singapore Airlines dotrą do Dusseldorfu , 2015-11-11, Pierwszy Boeing 737-800 dla SilkAir, 2014-02-04).

Nowe połączenie Singapore Airlines do Wellington uzupełni istniejące trasy pomiędzy Singapurem i Auckland oraz Christchurch. Narodowy przewoźnik Singapuru współpracuje z Air New Zealand (ANZ wykonują ETOPS 330 , 2015-12-02) i oferuje połączenia do Nowej Zelandii i na wyspy Płd.-Zach. Pacyfiku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.