Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe ATR 72 dla Cebu Pacific

Lotnictwo cywilne, 23 września 2016

Linie Cebu Pacific są pierwszym użytkownikiem samolotów ATR 72 przystosowanych do przewozu 78 pasażerów.

Pierwszy ATR 72-600 przystosowany do przewozu 78 pasażerów trafił do filipińskich linii Cebu Pacific / Zdjęcie: ATR

Filipińskie towarzystwo Cebu Pacific odebrało pierwszy wyprodukowany samolot komunikacyjny ATR 72-600 w wersji zagęszczonej, przystosowanej do przewozu 78 pasażerów. W jego kabinie mieści się 19 rzędów foteli pasażerskich, o 4 więcej niż w poprzedniej wersji. Zwiększenie maksymalnej liczby podróżnych uzyskano dzięki optymalizacji konfiguracji foteli i przedniego przedziału bagażowego, przy zachowaniu podziałki foteli wynoszącej 28 cali (71 cm).

Cebu ma obecnie we flocie 8 ATR 72-500 – w konfiguracji 72-miejscowej – które zostaną zastąpione przez 16 nowych ATR 72-600, przystosowanych do przewozu 78 podróżnych. Odbierze je spółka zależna przewoźnika, Cebgo. Oprócz tego Cebu mają opcję zakupu 10 kolejnych samolotów tego typu. Dostawy ATR 72-600 potrwają do 2020 (Cebu Pacific odbierają pierwszego Airbusa A330, 2013-06-13).

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) wydała Certyfikat Typu dla 78-miejscowego ATR 72-600 w grudniu ub.r. Producent zapewnia także możliwość przebudowania do tej wersji samolotów już wyprodukowanych i eksploatowanych (ATR 72 o większej pojemności, 2015-12-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.