Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Lot wystartował do Seulu

Lotnictwo cywilne, 18 października 2016

Dreamliner LOT-u wystartował w pierwszy rozkładowy rejs z Warszawy do Seulu. Samoloty polskiego przewoźnika będą obsługiwały tę trasę 3 razy w tygodniu.

Rejsy między Warszawą a Seulem są realizowane Boeingami 787-8 Dreamliner, od 17 października / Zdjęcie:  Bartosz Głowacki

Seul to trzeci azjatycki kierunek PLL LOT i drugi – po Tokio – otworzony w br. Rejsy między Warszawą a Seulem są realizowane Boeingami 787-8 Dreamliner, od 17 października, w każdy poniedziałek, środę i sobotę. Rejsy powrotne z Seulu do Warszawy zaplanowane są na wtorki, czwartki i niedziele.

– Nasi klienci potrzebują wygodnej oferty na połączenia, z dobrym rozkładem i maksymalnie krótkimi przesiadkami. Odpowiadamy na tę potrzebę. W naszej siatce jest dziś niespełna 60 europejskich miast i dla znakomitej większości ich mieszkańców mam dobrą wiadomość: nie muszą już przesiadać się w dużych i zatłoczonych hubach zachodniej Europy. Mogą wybrać rejs LOT-em przez Warszawę – powiedział Rafał Milczarski, prezes PPL LOT.

– To już szósta dalekodystansowa trasa w siatce Polskich Linii Lotniczych LOT z Lotniska Chopina. A im więcej takich tras w siatce przewoźnika, tym większe znaczenie lotniska, które pełni rolę hubu przesiadkowego. My chcemy pełnić taką rolę  dla całego regionu i dlatego z radością przyjmujemy każde nowe połączenie LOT-u, które wzmacnia pozycję Warszawy na komunikacyjnej mapie Europy. Cieszę się, że LOT jest silnym i wiarygodnym partnerem i że ma energię do rozwoju. Życzę bezpiecznych lotów na nowej trasie z Warszawy do Seulu i oczywiście jak największego obłożenia miejsc w samolotach – dodał Mariusz Szpikowski, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

Jednym z największych atutów nowego połączenia do Seulu jest krótki czas podróży nie tylko z Polski, ale także z innych krajów regionu. Dzięki dogodnemu rozkładowi LOT umożliwia podróż z takich miast jak Wrocław, Sztokholm czy Kopenhaga z przesiadką w Warszawie. Np. czas przesiadki z Wilna, Pragi czy Budapesztu będzie wynosił zaledwie 40-50 min. Pozwala to zaoszczędzić nawet kilka godzin względem połączeń, które dziś oferują inni europejscy przewoźnicy.

– Dzięki temu LOT ma ofertę najlepiej dostosowaną do potrzeb pasażerów podróżujących biznesowo. Widzimy to w systemach rezerwacyjnych. Koreańskie przedsiębiorstwa, które zainwestowały w Polsce już ponad 750 mln euro, a w całej Europie Środkowo-Wschodniej wielokrotnie więcej, wybierają bezpośrednią podróż LOT-em, bo to oszczędność czasu, komfort i najwyższa jakość obsługi – podkreślił Rafał Milczarski.

Rejs z Warszawy do Seulu trwa nieco ponad 10 h. Na pokładzie Dreamlinera LOT-u pasażerowie mają do dyspozycji LOT Business Class z fotelami rozkładającymi się do pozycji płaskiego łóżka,  LOT Premium Economy Class z większą, indywidualną przestrzenią, wygodnymi fotelami z podnóżkami i podparciami dla ud oraz LOT Economy Class z fotelami z indywidualnymi ekranami rozrywki pokładowej i gniazdami USB.

Rocznie na trasie Polska – Republika Korei podróżuje około 30 tys. osób, a z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej ponad 350 tys. Prognozy mówią o co najmniej 8-% wzroście rok do roku, w kolejnych latach. Bezpośrednie rejsy sprawiają też, że rozwija się także ruch turystyczny z Korei Południowej do Polski.

– Mamy nadzieję, że LOT stanie się linią pierwszego wyboru dla klientów azjatyckich, w tym dla ludzi biznesu, którzy doceniają jakość produktu i standard obsługi na pokładzie LOT-owskich Dreamlinerów, za które odpowiada specjalnie przeszkolony i starannie wybrany, dedykowany personel Elite Fleet – dodaje Rafał Milczarski.

Specjalnie z myślą o pasażerach podróżujących między Warszawą a Seulem LOT oferuje m.in. koreańskie menu, natomiast w systemie rozrywki pokładowej, który jest dostępny także w koreańskiej wersji językowej, znajdują się koreańskie filmy. Oprócz tego na pokładzie zawsze znajduje się osoba z personelu pokładowego mówiąca po koreańsku.

Uruchomienie rejsów do Seulu to element realizacji strategii rentownego wzrostu przyjętej przez LOT. Seul to drugie, po Tokio, nowe połączenie dalekiego zasięgu, otworzone w tym roku przez LOT. Tym samym polski przewoźnik obecnie oferuje połączenia do trzech najważniejszych azjatyckich miast – Seulu, Tokio i Pekinu. Niedawno LOT ogłosił także uruchomienie kolejnych połączeń do USA, do Newark i Los Angeles (Lot pozyska nowe Boeingi 737, 2016-10-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.