Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby eksploatacyjne Boeinga 737 Max 8

Lotnictwo cywilne, 26 września 2016

Boeing rozpoczął próby eksploatacyjne jednego z prototypów samolotu komunikacyjnego 737 Max 8.

Czwarty przedseryjny Boeing 737 Max 8 rozpoczął niedawno próby eksploatacyjne / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Czwarty przedseryjny Boeing 737 Max 8 rozpoczął próby eksploatacyjne w ubiegły czwartek. Są one realizowane z pomocą pierwszego nabywcy samolotów tego typu – linii Southwest. Podczas testów personel producenta i przewoźnika sprawdzi, jak samolot jest przystosowany do eksploatacji w ramach siatki połączeń.

Próby mają trwać 6 dni. Piloci Boeinga i Southwest, zasiadający za sterami samolotu wykonają loty na trasach prowadzących z Love Field w Dallas do Albuquerque, Austin, Chicago, Denver i Phoenix. Tam personel obsługowy Southwest przeprowadzi rutynowe czynności – uzupełnianie paliwa, manewrowanie, obsługę bieżącą i techniczną, a także sprawdzi wyposażenie do obsługi naziemnej. Długotrwałość testu w danym porcie zależeć ma od warunków pogodowych i potrzeb użytkownika (Malaysia Airlines kupują Boeingi 737 Max, 2016-07-27, Oblot trzeciego Boeinga 737 Max 8, 2016-04-18).

Biorący udział w próbach Boeing 737 Max 8 (N8704Q) został wyposażony w kompletną kabinę pasażerską i będzie używany do testów eksploatacyjnych na całym świecie. W 2011 Boeing i ANA przeprowadzili analogiczne próby przed wprowadzeniem do użytkowania pierwszych Dreamlinerów 787 (Pierwszy Boeing 787-9 dla American, 2016-09-16, Więcej samolotów w PLL LOT, 2016-09-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.