Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chiński budżet obronny ujawniony

Marynarka wojenna, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 07 marca 2016

Władze ChRL ujawniły budżet ministerstwa obrony. Wydatki obronne wzrosną o 7,6% w porównaniu do 2015.

Najmniejszy od 2010 wzrost wydatków obronnych ChRL powszechnie tłumaczony jest spowolnieniem chińskiej gospodarki. Lokalne media zwracają jednak uwagę m.in. na efekty polityki antykorupcyjnej, zapoczątkowanej przez prezydenta Xi Jinpinga, wskutek której wzrosła efektywność programów zbrojeniowych / Zdjęcie: MO ChRL

Podczas obrad Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych ujawniono kształt budżetu chińskiego ministerstwa obrony (Nowy budżet obronny ChRL, 2016-03-04). W 2016 Pekin przeznaczy na obronność 954,3 mld CNY (576,7 mld zł). Oznacza to wzrost o 7,6% w porównaniu do zeszłorocznych wydatków (Chiński budżet bez tajemnic, 2015-03-05).

Wśród priorytetów chińskiego ministerstwa obrony w 2016 wymienia się kontynuację programu rozbudowy Marynarki Wojennej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (Kolejny Jiangdao w linii, 2016-02-26), a także reformę struktury dowodzenia. Dużo uwagi zostanie też poświęconej zwiększeniu efektywności programów szkoleniowych, które przełożą się na wzrost zdolności bojowej żołnierzy (Ćwiczenia na pustyni Gobi, 2016-01-27).

Władze w Pekinie zamierzają też kontynuować dotychczasową politykę regionalną, której przykładem jest seria sporów terytorialnych na Morzach Wschodnio- i Południowochińskim. Wiele państw regionu, w tym Filipiny, Republika Chińska i Wietnam, oskarża ChRL o działanie na zasadzie faktów dokonanych i liczne prowokacje, w tym budowę sztucznych wysp i wznoszenie na nich obiektów, które mogą zostać użyte przez wojsko, w tym lotnisk i portów (Prowokacje na M. Południowochińskim, 2016-01-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.