Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W. Brytania kupuje Predatory

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 17 listopada 2016

Departament Stanu USA zezwolił na sprzedaż bezzałogowców Predator B dla W. Brytanii, za miliard dolarów.

Brytyjskie Predatory B otrzymają nazwę Protector / Rysunek: General Atomics

Departament Stanu USA zgodził się, aby rząd w Londynie zakupił, w ramach Foreign Military Sales, bezzałogowe statki latające General Atomics Certifiable Predator B, wraz z odpowiednim wyposażeniem. Umowa dotyczy zakupu 16 bsl (tzw. Certyfikowanych) Predator B z opcją na 10 kolejnych.

Oprócz bezzałogowców Brytyjczycy odbiorą także 8 naziemnych stacji kierowania (z opcją na 4 dalsze), 14 ( w tym 2 zapasowe) układów celowniczych, z opcją na 10+1 kolejnych, taką samą liczbę radiolokatorów SAR/GMTI AN/APY-8 Lynx IIe Block 20A (z opcją na 10+1) oraz 53 (w tym 3 zapasowe) układy nawigacyjne EGI (z opcją na 30+3 urządzenia).

Porozumienie obejmuje też dostawę odpowiedniej liczby urządzeń łączności, układów identyfikacji swój-obcy (IFF), zestawów do przenoszenia uzbrojenia, silników TPE331-10YGD, części zamiennych, dokumentacji technicznej i pozostałych elementów wsparcia logistycznego. Strona amerykańska zapewni także szkolenie personelu. Całkowity koszt transakcji szacowany jest na 1 mld USD (ponad 4 mld zł).

Jak mówi oficjalne oświadczenie Wielka Brytania jest bliskim sojusznikiem i ważnym partnerem w krytycznych kwestiach polityki zagranicznej i obronnej USA. Proponowana sprzedaż wzmocni politykę zagraniczną Stanów Zjednoczonych Ameryki […] poprzez zwiększenie możliwości W. Brytanii w celu zapewnienia obrony kraju i wzięcia udziału w operacjach NATO i sojuszniczych.

Zakup Certyfikowanych Predatorów B, które wejdą do służby pod nazwą Protector, zapewni brytyjskim siłom zbrojnym polepszenie zdolności do wykonywania zadań wywiadowczych, obserwacyjnych i rozpoznawczych, zwiększenie świadomości sytuacyjnej na polu bitwy, lepsze zdolności wykonywania misji ratownictwa bojowego, a także zapewni wsparcie wojsk lądowych. Certyfikowane Predatory B będą również wykorzystywane do wspierania brytyjskich sił zbrojnych i koalicyjnych zaangażowanych obecnie i w przyszłości w operacje pokojowe, stabilizacyjne, przeciwpartyzanckie i antyterrorystyczne. Siły zbrojne W. Brytanii eksploatują już bbsl MQ-9 Reaper, dzięki czemu nie będą miały trudności w eksploatacji nowego sprzętu (Predator B ER z nowymi skrzydłami, 2016-02-26, Hellfire dla Wielkiej Brytanii, 2015-11-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.