Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjczycy w koalicji przeciwko PI

Lotnictwo wojskowe, 29 września 2014

Od piątku do koalicji zwalczającej Państwo Islamskie dołączyła Wielka Brytania.

Brytyjskie Tornado, operujące nad Irakiem, uzbrojone są w bomby kierowane Paveway IV / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Brytyjskie Tornado GR4, stacjonujące w bazie Akrotiri na Cyprze, wykonują loty rozpoznawcze nad terytorium Iraku od kilku tygodni. Londyn wysłał na wyspę 6 samolotów tego typu (Brytyjskie Chinooki w Iraku, 2014-08-14). W piątek parlament Zjednoczonego Królestwa przegłosował dołączenie Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii) do działań, jakie wojska lotnicze koalicji prowadzą przeciwko Państwu Islamskiemu (Dania przeciw islamistom, 2014-09-26). Brytyjczycy mają jednak operować wyłącznie nad Irakiem.

W sobotę para Tornado GR4 wystartowała z Akrotiri i przeprowadziła pierwszą misję poszukiwania i samodzielnego zwalczania celów nad terenem Iraku, operując nad rejonami, gdzie spodziewana była obecność bojówek PI. Wsparcie stanowił wielozadaniowy transportowiec-tankowiec Voyager, który podawał im paliwo (Voyager tankuje Herculesa, 2014-04-03).

W trakcie lotu nie wykryto żadnych celów. Po zakończeniu zadania brytyjskie samoloty powróciły do bazy. Ich uzbrojenie stanowiły bomby kierowane laserowo Paveway IV i zasobnik celowniczy Litening III. Londyn dodaje, że w razie potrzeby przeciwko islamistom użyte zostaną także pociski powietrze-powierzchnia Brimstone (Brimstone odpalone z Reapera, 2014-03-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.