Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francja zamawia ppk Hellfire

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 listopada 2015

Paryż oczekuje zgody władz USA na zakup dodatkowych przeciwpancernych pocisków kierowanych AGM-114 Hellfire.

Francja zakupi 200 ppk AGM-114K1A przenoszonych przez śmigłowce uderzeniowe Tigre HAD / Zdjęcie: Michał Jarocki

Do Kongresu USA wpłynęła prośba o wydanie zgody na sprzedaż Francji 200 pocisków powietrze-powierzchnia AGM-114K1A Hellfire wraz z wyposażeniem dodatkowym. Dodatkowe uzbrojenie będzie pochodzić z zapasów magazynowych lotnictwa US Army. Francuskie władze przeznaczą ok. 30 mln USD (117 mln zł) na kupno ppk Hellfire.

Kontrakt zostanie zrealizowany w ramach porozumienia międzyrządowego, a pośrednikiem w dostawach będą wojska lądowe USA. Kupno dodatkowych AGM-114K pozwoli Francuzom na uzupełnienie zapasów magazynowych Aviation Légère de l’Armée de Terre (ALAT, lotnictwa lekkiego wojsk lądowych Francji).

Nowe ppk Hellfire wejdą do uzbrojenia francuskich śmigłowców uderzeniowych Tigre HAD (Tigre HAD Block 2 dla ALAT, 2014-12-11). Od wielu miesięcy lotnictwo l’Armée de Terre bierze udział w działaniach bojowych prowadzonych na kontynencie afrykańskim, w tym w Republice Środkowej Afryki (Francja wycofuje wojska z RŚA, 2015-03-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.