Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tornado atakują PI

Lotnictwo wojskowe, 01 października 2014

Brytyjskie Tornado przeprowadziły pierwsze uderzenia na pozycje Państwa Islamskiego.

Tornado GR4, uzbrojony w bombę kierowaną Paveway IV i pociski powietrze-powierzchnia Brimstone, startuje do patrolu nad terenem Iraku

Ministerstwo Obrony W. Brytanii opublikowało informację o pierwszej misji bojowej, jaką samoloty Tornado GR4 Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii), operujące z bazy Akrotiri na Cyprze, wykonały na terenie Iraku (Brytyczycy w koalicji przeciwko PI, 2014-09-29). Miała ona miejsce wczoraj.

Podczas wykonywania zadania poszukiwania i samodzielnego zwalczania celów, para Tornado GR4 została skierowana do udzielenia wsparcia oddziałom kurdyjskim, znajdującym się w północno-zachodnim Iraku, zaatakowanym przez bojówki islamistów. Po przybyciu na miejsce brytyjskie samoloty zidentyfikowały za pomocą zasobników celowniczych Litening III stanowisko ciężkiej broni, prowadzące ogień do Kurdów. Na pozycję terrorystów zrzucono jedną bombę kierowaną laserowo Paveway IV.

W trakcie pierwszej misji bojowej, przy użyciu Brimstone (zaznaczonego czerwonym okręgiem) zniszczono uzbrojoną półciężarówkę islamistów / Zdjęcia: MO W. Brytanii

Następnie załogi Tornado zauważyły w pobliżu uzbrojoną półciężarówkę, także należącą do bojówek PI. Pojazd został zniszczony przy pomocy pocisku powietrze-powierzchnia Brimstone.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.