Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne roboty PIAP dla Policji

Przemysł zbrojeniowy, 16 grudnia 2016

14 i 15 grudnia Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP zrealizował kolejne dostawy robotów GRYF (3 komplety) i TRM (2 komplety) do Komendy Głównej Policji.

Wyposażenie Komendy Głównej Policji powiększyło się o 3 kpl. robotów Gryf (na zdjęciu) i 2 kpl. TRM / Zdjęcie: PIAP

Roboty GRYF wesprą pracę policyjnych pirotechników przy rozpoznaniu i neutralizacji ładunków niebezpiecznych. Dostarczone wraz z robotami wyposażenie dodatkowe umożliwi współpracę z urządzeniami rentgenowskimi, wyrzutnikami pirotechnicznymi i strzelbami.

Roboty wyposażone są w zestaw akcesoriów automatycznie pobieranych z banku narzędzi, który zwiększa ich możliwości użytkowe. Na zestaw składają się: wybijak do szyb, nożyce do cięcia przewodów oraz nóż do przebijania opon (IndoDefence 2016: PIAP umacnia się w Azji, 2016-11-03, PIAP zrealizował dostawy dla KGP, 2016-05-31, TRM 2.0 dla KSP, 2016-06-02).

Z kolei roboty wykorzystywane będą do rozpoznania i nasłuchu w terenie otwartym oraz w budynkach podczas operacji prowadzonych w trudno dostępnym i niebezpiecznym otoczeniu. Dostarczone roboty TRM wyposażone są w urządzenie do wyzwalania granatów hukowo-błyskowych i dymnych. Urządzenie to może być wykorzystywane podczas działań operacyjnych policji, m.in. do dezorientacji/odwrócenia uwagi przeciwnika.

Dzięki kamerze dzienno-nocnej oraz zainstalowanym oświetlaczom światła białego i podczerwieni robot TRM może działać w różnych warunkach oświetlenia. Operator ma możliwość sterowania natężeniem światła emitowanego przez oświetlacze. Obraz i dźwięk przeprowadzanej operacji mogą być zapisywane na wewnętrznej karcie SD o pojemności do 32 GB. Istnieje możliwość jednoczesnego użycia 3 robotów TRM sterowanych z jednego panelu sterowania.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.