Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatni H215 dla Chile

Lotnictwo wojskowe, 20 grudnia 2016

Airbus Helicopters dostarczył ostatni, 10. śmigłowiec wielozadaniowy H215M dla wojsk lądowych Chile.

Wojska lądowe Chile dysponują 10 śmigłowcami wielozadaniowymi H215M / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Na początku grudnia Ejército de Chile (wojska lądowe Chile) odebrały 10. ciężki śmigłowiec dwusilnikowy Airbus Helicopters H215M. Jego macierzystą jednostką, podobnie jak innych wiropłatów tego typu, będzie Brigada de Aviación del Ejército de Chile (brygada lotnictwa wojsk lądowych Chile).

Ceremonia przekazania śmigłowca wojsku odbyła się w zakładach Airbus Helicopters w Santiago de Chile. Wzięli w niej udział: dowódca Ejército de Chile gen. Humberto Oviedo Arriagada, dowódca Brigada de Aviación del Ejército de Chile gen. bryg. Gustavo Núñez Kocher i dyrektor generalny Airbus Helicopters Chile Alexandre Ceccacci, a także wielu dostojników wojskowych i cywilnych.

–  Śmigłowiec ten dopełnia flotę lotnictwa wojsk lądowych, która teraz składa się z najnowszej generacji statków powietrznych, zdolnych do wykonywania różnorodnych misji na terenie całego kraju. H215M dowiódł swojej wszechstronności i niezawodności podczas licznych i wymagających operacji, wykonywanych przez wojska lądowe – powiedział gen.  Kocher.

Flota H215M Ejército de Chile wylatała już ponad 10 tys. h podczas różnorodnych misji, obejmujących niesienie pomocy mieszkańcom niedostępnych obszarów i ewakuację medyczną, a także zwalczanie pożarów i niesienie pomocy ofiarom klęsk żywiołowych. Brigada de Aviación del Ejército de Chile odegrała kluczową rolę podczas powodzi, która nawiedziła region Atakama w 2015, wykonując 56 misji pomocy dla ofiar katastrofy. Oprócz 10 H215M Ejército de Chile eksploatują jeszcze inne śmigłowce Airbus Helicopters – AS350B3, AS355NP i SA330L Puma.

H215 – i jego wojskowa wersja H215M – są członkami rodziny śmigłowców Super Puma, które służą w siłach zbrojnych 43 krajów na całym świecie. Tylko Ameryce Łacińskiej, dosłownie w każdym kraju, użytkowanych jest ponad 100 śmigłowców z tej rodziny. Ich zdolność do operowania na dużej wysokości i w ekstremalnych temperaturach, a także w dżungli, pozwala na spełnienie wyjątkowych wymagań regionu, zwłaszcza wśród szczytów i wyżyn Andów (H215 dla niemieckiej policji, 2016-12-08, Drugi AS332 C1e dla Boliwii , 2014-12-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.