Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy minister przeciwny trałowcom

Marynarka wojenna, 19 listopada 2014

Nowe kierownictwo resortu obrony Indii podtrzymuje nieformalną decyzję o odstąpieniu od zakupu ośmiu południowokoreańskich trałowców.

Nowe indyjskie trałowce zastąpią w linii wiekowe jednostki typu Pondicherry / Karwar. Indie potrzebują co najmniej 30 jednostek tej klasy, aby zabezpieczyć strategiczne instalacje portowe oraz trasy żeglugowe wzdłuż obu wybrzeży kraju / Zdjęcie: MO Indii

Nowy minister obrony Indii, Manohar Parrikar, popiera dotychczasowe stanowisko władz, wzywających do anulowania ogłoszonego niemal przed rokiem zakupu serii nowych trałowców. Według lokalnych mediów, oficjalnej decyzji rządu można spodziewać się w najbliższych dniach. Projekt jednostek miało opracować południowokoreańskie Kangnam. Ich budowa zostałaby z kolei zlecona rodzimemu Goa Shipyard Limited.

Informacje o możliwym anulowaniu porozumienia z Kangnam zaczęły pojawiać się po wiosennych wyborach parlamentarnych, w których władzę przejął premier Narendra Modi. W odróżnieniu od poprzedniej ekipy, rząd Modiego negatywnie ocenił wybór lokalnego producenta okrętów oraz jego zagranicznego partnera, dokonany z pominięciem wymaganej prawnie procedury przetargowej.

W najbliższych miesiącach resort obrony Indii ma rozpisać przetarg, który wyłoni zagranicznego dostawcę okrętów. Producent będzie odpowiedzialny za opracowanie projektu nowych trałowców oraz współpracę z ich lokalnym dostawcą, w tym transfer technologii. Według lokalnych mediów, budowa okrętów zostanie zlecona wspomnianemu GSL.

Taki scenariusz w dużej mierze pokrywa się z tym, co w przeprowadzonej podczas październikowych targów Euronaval rozmowie z RAPORT-wto powiedział przedstawiciel stoczni z Goa (Euronaval 2014: GLS stawia na trałowce, 2014-11-03). Według niego, spośród wszystkich indyjskich przedsiębiorstw stoczniowych GSL jest najlepiej przygotowane do produkcji okrętów tej klasy. Ponadto, odsunięcie producenta od całego przedsięwzięcia byłoby nieopłacalne dla rządu, który od miesięcy współfinansuje rozbudowę zakładów GSL, zapoczątkowaną właśnie w ramach przygotowań do budowy nowych trałowców.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.