Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wizz Air poleci z Wrocławia do Lwowa

Lotnictwo cywilne, 18 stycznia 2017

Nowe połączenie węgierskich linii będzie działać od 13 kwietnia, a loty będą odbywać się 2 razy w tygodniu.

Lwów jest drugim, obok Kijowa, ukraińskim miastem w siatce połączeń Wizz Air z Wrocławia / Zdjęcie: Wizz Air

Węgierskie niskokosztowe linie lotnicze Wizz Air poinformowały dziś o uruchomieniu nowej trasy z międzynarodowego portu lotniczego Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika do Lwowa na Ukrainie. Nowe połączenie będzie działać od 13 kwietnia, a loty będą odbywać się 2 razy w tygodniu, we wtorki i soboty.

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air powiedział: Po niedawnym rozszerzeniu oferty Wizz Air o trasę do Kijowa z Wrocławia, przyszedł czas na kolejne nowe połączenie między Polską i Ukrainą. Trasa Lwów-Wrocław z pewnością zyska popularność wśród pasażerów podróżujących zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych. Rozwój siatki połączeń świadczy o zaangażowaniu Wizz Air w dostarczanie możliwości niskokosztowych podróży lotniczych na Dolnym Śląsku oraz wszystkim klientom w Polsce.

Lwów jest drugim, obok Kijowa, ukraińskim miastem w siatce połączeń Wizz Air z Wrocławia. Zapewniając bezpośrednie połączenie z Polski do zachodniej Ukrainy, nowa oferta umocni relacje biznesowe między krajami.

Pierwszy lot Wizz z Wrocławia odbył się w 2008. Dwa lata później linia uruchomiła bazę na lotnisku we Wrocławiu tworząc tym samym 36 miejsc pracy oraz nowe możliwości niskokosztowych podróży lotniczych z i na Dolny Śląsk.

Port lotniczy Wrocław obsłużył 2 419 559 pasażerów w 2016, czyli o ponad 21% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Z połączeń krajowych skorzystało 478 tys. podróżnych, z połączeń międzynarodowych oferowanych przez tanie linie – 1,36 mln pasażerów, a z lotów międzynarodowych przewoźników regularnych – 343 tys. osób. Operujący z Wrocławia przewoźnicy wprowadzili w 2016 łącznie 10 nowych połączeń (Zimowy rozkład lotów z Wrocławia, 2016-10-27).

W 2016 Wizz Air przewiózł we Wrocławiu 367 tys. pasażerów wspierając ponad 270 lokalnych miejsc pracy. W ofercie sprzedaży Wizz Air w 2017 jest ponad 500 tys. miejsc na trasach we wrocławskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 25% w porównaniu do poprzedniego roku. Wraz z nową trasą do Lwowa, oferta Wizz Air z Wrocławia składa się aktualnie z 9 tras do 6 krajów (Wizz Air uruchomiły loty z Gdańska do Grenoble, 2017-01-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.