Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dubaj-Ateny-Newark codziennie

Lotnictwo cywilne, 24 stycznia 2017

Emirates zapowiedziały otwarcie nowego codziennego połączenia z Dubaju do Newark-Liberty przez Ateny. Trasa będzie uruchomiona 12 marca.

Rejsy Emirates z Dubaju przez Ateny do Newark rozpoczną się już 12 marca / Zdjęcie: Emirates

Będzie ona stanowić uzupełnienie 4 codziennych lotów realizowanych obecnie z Dubaju do portu lotniczego Nowy Jork-JFK. Loty Dubaj-Ateny-Newark zapewnią połączenie między Stanami Zjednoczonymi Ameryki i Grecją każdego dnia przez cały rok – takiej oferty nie było wśród przewoźników od 2012 (LOT poleci do Newark, 2016-10-03, Więcej lotów airberlin do USA, 2016-08-05). 

Rejsy będą obsługiwane przez Boeinga 777-300ER z silnikami General Electric GE90, na pokładzie którego znajdzie się 8 kabin w klasie pierwszej, 42 fotele w klasie biznes i 304 miejsca w klasie ekonomicznej. Ponadto samolot zdoła przewieźć w luku bagażowym do 19 t cargo.

Pewien czas temu przedstawiciele rządu Grecji i władz ateńskiego lotniska zwrócili się do nas w sprawie połączenia na trasie Ateny-Nowy Jork.  Po uważnej analizie stwierdziliśmy, że wydłużenie jednego z naszych lotów Dubaj-Ateny o Newark jest opłacalne i możliwe. Cieszymy się, że możemy pomóc zaspokoić ogromne potrzeby pasażerów przez dłuższy czas zaniedbywane przez innych przewoźników i chcielibyśmy podziękować władzom i naszym partnerom w Stanach Zjednoczonych i Grecji za pomoc w obsłudze nowej trasy – powiedział Sir Tim Clark, prezes linii Emirates. – Wysokiej jakości oferta codziennych, zagranicznych połączeń lotniczych ma podstawowe znaczenie dla rozwoju stosunków handlowych i kulturalnych – dodał Sir Tim Clark (A380 codziennie do Brazylii, 2017-01-19).

USA i Grecja od wielu lat utrzymują bliskie stosunki gospodarcze i militarne. Od dziesięcioleci Stany Zjednoczone działają na rzecz wzrostu gospodarczego i rozwoju amerykańskich inwestycji w Grecji. Ponadto w USA znajduje się największa na świecie grecka diaspora, licząca ok. 1,3 mln osób, z czego najwięcej osób o greckich korzeniach mieszka w Nowym Jorku. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.