Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Codzienne loty Emirates do Zagrzebia

Lotnictwo cywilne, 13 stycznia 2017

Od 1 czerwca Boeing 777-300 należący do Emirates będzie wykonywał codzienne loty z Dubaju do stolicy Chorwacji, Zagrzebia. 

Boeing 777-300 linii Emirates pojawi się w Zagrzebiu od początku czerwca / Zdjęcie: Emirates

Linie Emirates poinformowały o planowanym rozszerzeniu siatki połączeń w Europie i wprowadzeniu codziennego połączenia z Dubaju do stolicy Chorwacji, Zagrzebia, od 1 czerwca. Rejsy będą realizowane przez Boeinga 777-300. 

Emirates działają na rynku chorwackim od 2003, więc uruchomienie codziennych lotów jest naturalnym krokiem naprzód. Cieszymy się, że do naszej globalnej siatki połączeń dołączy tak malownicze miasto – powiedział Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy Emirates. – Nie możemy doczekać się współpracy z naszymi partnerami i interesariuszami w Chorwacji przy świadczeniu usług na najwyższym światowym poziomie pasażerom na pokładzie naszych nowoczesnych samolotów. Chcemy także przyczynić się do rozwoju handlu i wzrostu ruchu turystycznego między Chorwacją a Dubajem, jak również zachęcić do podróży turystów z regionu Bliskiego Wschodu oraz Azji i Pacyfiku, gdzie linie Emirates obsługują łącznie 45 kierunków –  dodał Thierry Antinori (LOT rozszerza ofertę, 2017-01-10).

Chorwację chętnie odwiedzają biznesmeni i turyści z całego świata, w szczególności zwiedzający z Dalekiego Wschodu – Republiki Korei Południowej, Japonii, Tajwanu czy Singapuru, a także Australii. Nowe połączenie przyniesie korzyści pasażerom nie tylko z Chorwacji, ale również z sąsiedniej Słowenii, a nawet południowych regionów Węgier i Austrii, ułatwiając podróż do Dubaju (A380 Emirates wraca do Narity, 2017-01-08). 

Odlot z Dubaju zaplanowano o 8:15, a przylot do Zagrzebia – o 12:20 (czasy lokalne). Rejs powrotny wyruszy z Zagrzebia o 15:35 i przyleci do Dubaju o 23:05 (czasy lokalne). Połączenie będzie obsługiwał Boeing 777-300, który oferuje 12 rozkładanych do pozycji leżącej foteli w klasie pierwszej, 42 miejsca w klasie biznes i 310 foteli w klasie ekonomicznej. Samolot może też zabrać do 16 t cargo.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.