Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Umowa IAR i Airbus Helicopters

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 14 kwietnia 2017

Airbus Helicopters i IAR podpisały porozumienie w sprawie wyłącznej współpracy w zakresie pozyskania śmigłowca H215M.

W przypadku jakichkolwiek zamówień dotyczących H215M składanych przez rumuńskie MON, IAR stanie się podstawowym wykonawcą zlecenia / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Airbus Helicopters i IAR to strony podpisanego wczoraj porozumienia regulującego wyłączną współpracę w zakresie pozyskania ciężkiego, dwusilnikowego śmigłowca wielozadaniowego H215M przez siły zbrojne Rumunii. W ramach kontraktu IAR stanie się podstawowym wykonawcą w programie H215M, w przypadku jakichkolwiek zamówień dotyczących ww. wiropłatów składanych przez rumuńskie MON, celem zastąpienia starzejącej się krajowej floty śmigłowców.

Jesteśmy dumni z faktu, że podpisaliśmy to porozumienie, u którego podłoża leży prawie 50 lat współpracy między IAR i Airbus Helicopters. Dzięki udanemu partnerstwu z Airbus Helicopters, IAR na licencji wyprodukowała około 360 śmigłowców. Nie możemy się doczekać prac związanych z modyfikacjami i wsparciem eksploatacji H125M – stwierdził Neculai Banea, dyrektor generalny IAR.

– Porozumienie to stanowi kamień milowy w procesie tworzenia europejskiego partnerstwa obronnego. Jesteśmy przekonani, że relacja ta potrwa kolejne 50 lat, a H215M będzie stanowić idealną odpowiedź na potrzeby rumuńskich sił zbrojnych – podsumował Oliver Michalon, wiceprezes Airbus Helicopters odpowiedzialny za rynek Europejski (Ostatni H215 dla Chile, 2016-12-20).

Airbus Helicopters utrzymuje swoją obecność w Rumunii od ponad 15 lat. Ma tam centrum obsługi klienta, Airbus Helicopters Romania, odnoszące sukcesy przedsiębiorstwo, które, od momentu stworzenia, osiągnęło 75% obrotów dzięki realizacji umów eksportowych. Airbus Helicopters Industries, fabryka o powierzchni 10 tys. m² zlokalizowana w Brasov, rozpoczęła swoją działalność w 2016. Zakładowi zostanie przydzielone zadanie produkcji H215 w Rumunii (H215 będzie produkowany w Rumunii, 2015-11-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.