Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Typhoony na Węgrzech

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 16 czerwca 2017

Para brytyjskich samolotów wielozadaniowych Typhoon wzięła udział w ćwiczeniu Load Diffuser w węgierskiej bazie Papa.

Brytyjskie Typhoony wzięły udział w ćwiczeniu Load Diffuser jako agresorzy / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Manewry Load Diffuser, które odbywały sięw bazie lotniczej Papa od 22 maja do 9 czerwca, były jednymi z największych ćwiczeń lotniczych na Węgrzech od wielu lat. Wzięło w nich udział ok. 400 lotników z Wegier, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Słowacji, Słowenii, Chorwacji i Czech.

Royal Air Force (królewskie wojska lotnicze Wielkiej Brytanii) wysłały na Load Diffuser 2 z 4 wielozadaniowych samolotów bojowych Eurofighter Typhoon ze składu 135 Ekspedycyjne Skrzydło Lotnictwa (EAW), stacjonującego w bazie Forţelor Aeriene Române (wojsk lotniczych Rumunii) Mihail Kogălniceanu w pobliżu Konstancy (Brytyjskie Typhoony w Rumunii , 2017-04-25). Co ciekawe, Typhoony brały udział w manewrach jako agresorzy.

Jak stwierdził po zakończeniu ćwiczeń jeden z brytyjskich pilotów, kryjący się pod imieniem Paul: Działanie jako Czerwoni(agresorzy) dało nam możliwość zmierzenia się z typami samolotów, jakie zwykle nie są naszymi przeciwnikami. Była to także okazja do zaprezentowania zdolności bojowych Typhoona. Ćwiczenia tego rodzaju pozwoliło nam na wykonywanie wielu zadań na rzecz naszych partnerów z NATO, zacieśnienie relacji i polepszenie interoperacyjności.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.