Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Typhoony na Węgrzech

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 16 czerwca 2017

Para brytyjskich samolotów wielozadaniowych Typhoon wzięła udział w ćwiczeniu Load Diffuser w węgierskiej bazie Papa.

Brytyjskie Typhoony wzięły udział w ćwiczeniu Load Diffuser jako agresorzy / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Manewry Load Diffuser, które odbywały sięw bazie lotniczej Papa od 22 maja do 9 czerwca, były jednymi z największych ćwiczeń lotniczych na Węgrzech od wielu lat. Wzięło w nich udział ok. 400 lotników z Wegier, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Słowacji, Słowenii, Chorwacji i Czech.

Royal Air Force (królewskie wojska lotnicze Wielkiej Brytanii) wysłały na Load Diffuser 2 z 4 wielozadaniowych samolotów bojowych Eurofighter Typhoon ze składu 135 Ekspedycyjne Skrzydło Lotnictwa (EAW), stacjonującego w bazie Forţelor Aeriene Române (wojsk lotniczych Rumunii) Mihail Kogălniceanu w pobliżu Konstancy (Brytyjskie Typhoony w Rumunii , 2017-04-25). Co ciekawe, Typhoony brały udział w manewrach jako agresorzy.

Jak stwierdził po zakończeniu ćwiczeń jeden z brytyjskich pilotów, kryjący się pod imieniem Paul: Działanie jako Czerwoni(agresorzy) dało nam możliwość zmierzenia się z typami samolotów, jakie zwykle nie są naszymi przeciwnikami. Była to także okazja do zaprezentowania zdolności bojowych Typhoona. Ćwiczenia tego rodzaju pozwoliło nam na wykonywanie wielu zadań na rzecz naszych partnerów z NATO, zacieśnienie relacji i polepszenie interoperacyjności.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.