Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozpoczęcie budowy HMS Glasgow

Marynarka wojenna, 20 lipca 2017

W Szkocji rozpoczęto budowę pierwszej fregaty rakietowej typ 26, przyszłej HMS Glasgow.

BAE Systems rozpoczęło budowę pierwszej fregaty rakietowej typ 26 / Rysunek: BAE Systems

Gościem honorowym uroczystości w Glasgow był minister obrony Wielkiej Brytanii, Michael Fallon. Szef resortu wykorzystał okazję do oznajmienia, że nowy brytyjski okręt zostanie nazwany dla uhonorowania największego miasta w Szkocji.

Budowę HMS Glasgow rozpoczęto kilka tygodni po ogłoszeniu, że rząd Wielkiej Brytanii wydał zgodę na zakup pierwszych 3 fregat rakietowych typ 26 (Pierwsza transza Type 26, 2017-07-02). Wartość kontraktu wynosi ok. 3,7 mld GBP (17,4 mld zł). Okręty zbuduje koncern BAE Systems.

Royal Navy ma pozyskać 8 fregat rakietowych typ 26. Okręty zastąpią w linii wiekowe, choć modernizowane w ostatnich latach, jednostki typ 23 (HMS Montrose wraca do służby, 2017-07-12). Brytyjskie fregaty zostaną wyposażone m.in. w trójwspółrzędne stacje radiolokacyjne średniego zasięgu Artisan 3D typu 997 i sonary holowane typ 208 (Thales o kontrakcie na sonary holowane, 2017-07-14). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.