Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

KRI Nagapasa w Indonezji

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 sierpnia 2017

Indonezyjski okręt podwodny KRI Nagapasa wszedł do bazy morskiej w Surabaya na wyspie Jawa.

Ceremonia powitania KRI Nagapasa w bazie marynarki wojennej Indonezji w Surabaya na wyspie Jawa / Zdjęcie: MO Indonezji

Okręt dotarł do bazy marynarki wojennej Indonezji w Surabaya na wyspie Jawa po szesnastu dniach podróży zapoczątkowanej w południowokoreańskim Okpo-dong na terenie południowej wyspy Geojedo. Kilka dni przed opuszczeniem znajdującej się tam stoczni Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering (DSME) KRI Nagapasa (403) został odebrany i przyjęty do służby (KRI Nagapasa w linii, 2017-08-09).

KRI Nagapasa jest pierwszym z trzech okrętów podwodnych typ 209/1400 zamówionych przez Indonezję w grudniu 2011. Zgodnie z postanowieniami umowy, której wartość wynosi ok. 1,1 mld USD (3,9 mld zł), pierwsze dwie jednostki zbuduje wspomniana grupa DSME. Ostatni OP ma powstać bezpośrednio w Indonezji, gdzie południowokoreański partner dostarczy poszczególne sekcje kadłuba i wyposażenie pokładowe, które następnie zostaną zmontowane w stoczni Pt PAL Indonesia z Surabaya.

Indonezyjskie OP najprawdopodobniej zostaną uzbrojone w ciężkie torpedy Black Shark produkowane przez włoską grupę Leonardo. Przedstawiciele ministerstwa obrony Indonezji mieli potwierdzić plan zakupu nowego uzbrojenia. Według niektórych źródeł jego pozyskanie możliwe jest już w br. (Indonezja zakupi torpedy Black Shark, 2017-08-18). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.