Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szwecja zwiększa budżet na obronność

Strategia i polityka, Obrona terytorialna, Wojska lądowe, 22 września 2017

W projekcie budżetu na 2018 rząd Szwecji zaproponował alokowanie dodatkowych 2,7 mld koron (ponad 1,2 mld zł) na obronność. Z kwoty tej 400 mln koron (180 mln zł) przeznaczone zostanie na obronę cywilną. Sztokholmski Międzynarodowy Instytut Badań nad Pokojem (SIPRI) podaje, że w 2016 szwedzkie wydatki na obronność wyniosły 48,5 mld koron (ok. 22 mld zł) co stanowi około 1% PKB (Szwecja zwiększy budżet obronny, 2015-04-21).

/ Zdjęcie: MO Szwecji

Dodatkowe fundusze umożliwią szwedzkim siłom zbrojnym zwiększenie zakresu działań i stopnia gotowości poszczególnych jednostek, zapewnią środki polepszające zdolności jednostek o najmniejszej gotowości do działania, umożliwią siłom zbrojnym podjęcie jednoczesnych działań przez 2 brygady mające akceptowalne zdolności, pozwolą na zwiększenie intensywności szkolenia i zwiększą zdolność równoczesnego zmobilizowania sił zbrojnych w sytuacji podwyższonego ryzyka.

Sztokholm proponuje przyznanie w przyszłym roku 80 mln koron (36 mln zł) dla Försvarets radioanstalt (FRA, Instytutu Obrony Radiołączności) – agencji odpowiedzialnej za rozpoznanie źródeł promieniowania (SIGINT) i Militära underrättelse- och säkerhetstjänsten (MUST, Wojskowej Służby Wywiadu i Bezpieczeństwa) na działania związane ze zwalczaniem terroryzmu i zapewnieniem cyberbezpieczeństwa.

Oprócz tego, w związku ze zmieniającym się stanem bezpieczeństwa w regionie, rząd Szwecji uważa, że konieczne jest odtworzenie w 2018 pułku pancernego Gotland (P18), stacjonującego w Visby.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.