Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Remont HMS Halland

Marynarka wojenna, 30 września 2014

Saab wyremontuje szwedzki konwencjonalny okręt podwodny typu Gotland, HMS Halland.

Przeglądy naprawcze i umiarkowane modernizacje szwedzkich okrętów podwodnych typu Gotland prowadzone są co 6 lat. Przyjmowane do służby w 1996, jednostki powinny pozostać w linii co najmniej do końca lat 2020. / Zdjęcie: Saab

Saab został zobowiązany do przeprowadzenia przeglądu naprawczego jednego z trzech okrętów typu Gotland, używanych przez Svenska Marinen (marynarkę wojenną Szwecji) od 1996. Prace nad HMS Halland rozpoczną się w br. i potrwają do 2015. Ich koszt szacowany jest na 130 mln SEK (59 mln zł). Okręt będzie remontowany na terenie zakładów Saab Kockums w Karlskronie, na południu kraju (Powstaje Saab Kockums, 2014-07-22).

Zlecone Saabowi prace są rozwinięciem porozumienia wstępnego z czerwca br. Producent zawarł wówczas z rządową agencją zamówień wojskowych, Försvarets Materielverk (FMV), specjalną umowę o wartości 467 mln SEK (211 mln zł) (Saab opracuje okręty podwodne, 2014-06-09). Na jej mocy, Saab zobowiązał się do wykonania prac koncepcyjnych nad projektem nowych konwencjonalnych OP dla Svenska Marinen, a także przeglądu technicznego i modernizacji obecnie używanych Gotlandów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.