Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zdalne odpalenie PAC-3 MSE

Wojska lądowe, Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 września 2017

Lockheed Martin przeprowadził test zdalnego odpalenia pocisku rakietowego PAC-3 MSE.

Lockheed Martin przeprowadził pierwszy w historii test zdalnego odpalenia pocisku rakietowego PAC-3 MSE / Zdjęcie: Lockheed Martin

Wyprodukowany przez przedsiębiorstwo Lockheed Martin pocisk rakietowy PAC-3 Missile Segment Enhancement (MSE) przechwycił cel powietrzny w postaci taktycznego pocisku balistycznego podczas pierwszego w historii testu zdalnego odpalenia pocisku tego typu zorganizowanego 16 września. Próba, którą przeprowadzono w ramach programu testowego US Army realizowanego na poligonie im. Ronalda Reagana na atolu Kwajalein (archipelag Wysp Marshalla), zademonstrowała zwiększoną zdolność obronną uzyskaną w wyniku odpalenia pocisku rakietowego z wyrzutni ustawionej w znacznej odległości od radaru systemu obrony powietrznej Patriot.

- PAC-3 jest skuteczny w unieszkodliwianiu dzisiejszych, zmieniających się zagrożeń i pozostaje jedynym na świecie, sprawdzonym w boju pociskiem przechwytującym w technologii hit-to-kill – powiedział Scott Arnold, wiceprezes Lockheed Martin Missiles and Fire Control, odpowiadający za dział Integrated Air and Missile Defense. – Dzisiejsze, globalne wyzwania bezpieczeństwa wymagają sprawdzonych rozwiązań. Liczymy, że pociski PAC-3 MSE będą nadal służyć ochronie personelu sił zbrojnych, obywateli i infrastruktury - dodał.

PAC-3 MSE służy do obrony wybranego obszaru i znajdujących się na nim jednostek przed różnorodnymi zagrożeniami z powietrza, w tym taktycznymi rakietami balistycznymi, pociskami manewrującymi i samolotami. Pocisk wykorzystuje energię kinetyczną do niszczenia nadlatujących celów powietrznych (Wstępna zdolność operacyjna PAC-3 MSE, 2016-08-17). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.